“Jsem zrádce? Tisíckrát – ne a ne!”

Legie Svoboda Ruska na svém telegramu avizuje rozhovor, který poskytli někteří její členové nezávislému zpravodajskému portálu News-Opposition. Některé výroky už padly v předchozích článcích, ale najde se tu i něco málo navíc.

Portál vlastní právník a aktivista Anatolij Fursov. Autor článku není uveden, lze se ale domnívat, že vyjádření, která nejsou přímými citáty bojovníků Legie, můžeme přiřknout právě Fursovovi.


– zde je překlad článku v plném znění –


Legie „Svoboda Ruska“ poskytla exkluzivní rozhovor zpravodajskému portálu News-Opposition


Majitel portálu, právník a lidskoprávní aktivista Anatolij Fursov, se tento týden setkal s ruskými vojáky, kteří bojují za Ukrajinu v legii Svoboda Ruska. Rozhovor byl složitý a velmi poučný; snad díky tomu dokážeme pochopit motivy vojáků, kteří změnili stranu, jejich postoj ke krvavé Putinově expanzi do sousedního státu – a rozhodnutí těch, kteří přísahali věrnost Ruské federaci, jít proti „svým“ se zbraní v ruce. A také jak nesmyslné je tyhle mladé muže nazývat novodobými Vlasovci, jak to činí Putinova propaganda.

Z pochopitelných důvodů zde nemůžeme uvádět jména legionářů ani jejich vojenské hodnosti. Všichni mají v Rusku příbuzné a přátele a jsou si vědomi kruté pomstychtivosti státu; a ani tito muži sami nejsou v žádném případě v bezpečí. Zůstaňme tedy u přezdívek.

Ten, který si uvědomil genocidu:

„Jsem ruský voják, který byl poslán osvobozovat Ukrajinu, jak nám řeklo naše statečné velení. Hned v prvních dnech byla moje jednotka téměř úplně zničena, dostala se pod silnou palbu. Skončil jsem v zajetí a tam jsem si uvědomil, že to ve skutečnosti není žádná speciální operace. Že probíhá rozsáhlá invaze s cílem nastolit Putinův režim.Byli jsme transportováni z města do města a já viděl tak hrozná místa jako Irpiň, Buča, Hostomel. Zcela zničená, vymazaná z povrchu zemského. Tato hrůza a temnota nebudou nikdy zapomenuty.

Civilisté (ti, kteří přežili) říkali, že z domů, ve kterých léta žili, měli je vybavené a zařízené, jim všechny věci vynesli a odvezli s sebou, a to pod záminkou denacifikace. Naši vojáci rozbili pračky a záchodové mísy… Ukrajinci zůstali bez všeho, na co vydělávali léta a desetiletí. Uvědomil jsem si, že se jedná o skutečnou genocidu; tak jsem se rozhodl vstoupit do legie Svobody Ruska. Především abychom porazili putinovsko-fašistický režim doma, ve vlastní zemi. Abychom mohli bojovat za šťastnou budoucnost našich dětí a vnoučat ve své vlasti.”

Ten, který odevzdal tajné informace:

„Jsem seržant speciálních sil a stejně jako moji kolegové jsem byl poslán „na pravidelná cvičení“. Ale později, na Ukrajině, se ukázalo, že jsme byli podvodně zavlečeni do totální války. Při postupu v koloně jsme viděli všechna zvěrstva okupace, páchaná rukama ruských vojáků. Rabování, zabíjení civilistů, ničení nemocnic, škol, školek, obyčejných domů, kde se skrývali obyčejní lidé. Také jsem viděl, jak ruská armáda používala nevinné civilisty jako lidské štíty… A pak jsem se rozhodl s Ukrajinci nebojovat, ale vzdát se. Dozvěděl jsem se o Legii a připojil se k ní.

„Svoboda Ruska“ byla vytvořena k boji s Putinovým režimem. Poznatky získané v ozbrojených silách RF jsem předal Ukrajině, všechno se následně potvrdilo v reálných bojích. Poté bylo rozhodnuto o navýšení počtu legií a k našim jednotkám se přidali i běloruští bratři. Lituji svého činu? Jsem zrádce? Tisíckrát – ne a ne! Věřím, že jsem tím alespoň trochu přiblížil vítězství Ukrajiny a svržení ruského diktátora. Snad se jednou budeme moci vrátit do v té době již svobodné země – Ruska.”

Ten, který viděl mrtvé znásilněné děti:

„Byl jsem zajat obyčejnými vesničany a uvědomil jsem si, že žádná speciální operace neexistuje, že existuje jen skutečný krvavý masakr bez důvodu. Navštívil jsem město Buča, na vlastní oči jsem viděl těla malých holčiček, zřejmě ne starších deseti let, které byly doslova roztrhány na kusy. Ne naším dělostřelectvem, ne – statečnými ruskými vojáky, kterým posloužily ke strašlivému krutému pobavení. Byly to malé děti, které se před Putinem ničím neprovinily… Ale jeskynní mozky našim válečníkům dovolují dělat věci,  které by civilizovaného člověka nenapadly ani ve snu.

Vstoupil jsem do Legie, aby tato ohavná válka co nejdříve skončila, aby zemřelo méně civilistů i vojáků na obou stranách. Pokračuji v boji za demokracii v Ruské federaci na území Ukrajiny. Naše legie zahrnuje aktivní i vysloužilý ruský vojenský personál, ale nejen – mnoho cizinců přichází, aby tímto způsobem pomohli svrhnout Putina. Vojáci, zamyslete se znovu a zastavte zločinnou válku – jen společně můžeme zastavit šíleného moskevského diktátora!”

Neměli bychom však předpokládat, že každý, kdo si to přeje, je odveden do Ruské legie. Na rozdíl od skřetích jednotek Ruské federace je na Ukrajině dostatek dobrovolníků, kteří chtějí bránit svou zemi. Výběr je tedy důkladný a zde je postup, kterým musíte projít, než se dostanete do řad legionářů:

Nejprve kandidát projde detektorem lži, který ukáže, zda chce skutečně z principiálních důvodů bojovat za svobodu Ukrajiny. Poté s kandidátem pracují psychologové a další specialisté, kteří prověřují morální a psychologické kvality žadatele, jeho profesionalitu, výcvik a dovednost v manipulaci se zbraněmi. Teprve po tom všem zvláštní komise rozhodne, zda jste vhodným kandidátem pro vstup do Legie. Pokud je vše v pořádku, jste zapsáni do jedné z jednotek.

To vše jsou nezbytná opatření – těch, kteří chtějí, je mnoho, mnoho. Za den je přijato více než tři sta hovorů. A je třeba vybrat ty nejlepší z nejlepších, aby nakonec v této krvavé válce nastal zlom. Jak se přihlásit? Můžete kontaktovat ukrajinskou ambasádu v kterékoli třetí zemi nebo přijet na území Ukrajiny a požádat přímo ukrajinské ozbrojené síly. Poté bude následovat výše uvedený postup ověření a rozhodnutí komise.

Musíte být připraveni na to, že to nebude jednoduché, protože, jak mi řekl Ten, který si uvědomil genocidu, budete muset snést, že vás doma prohlásí za zrádce a i vaši nejbližší se od vás odvrátí:

„V Rusku není demokracie! Je to jen iluze, která se vytvořila v průběhu let. Hlupáci skutečně věří, že Putin bojuje za spravedlivou věc a správnými metodami. Bojuji za to, aby tato nezákonnost skončila, aby se Rusové mohli zhluboka nadechnout, abychom mohli svobodně vyjádřit svůj názor bez obav, že nás zavřou nebo dostaneme obrovskou pokutu. Abychom mohli žít svobodně.”

Ten, který viděl mrtvé znásilněné děti, přizvukuje:

„Už v začátcích jsme si uvědomovali, že tady nejsou ani nacisté, ani fašisté, ale jen obyčejné obyvatelstvo, které bude bojovat do posledního. Okupanti přišli do jejich země. Nechtějí je tu. Nechtějí tu ruská vojska. Budou žrát hlínu, protože jsme zničili jejich pokojný život. Jsou to normální, rozumní lidé, všichni společně podporují svou zemi. A upřímně doufám, že i v mé zemi stále existují uvědomělí občané, kteří budou schopni složit zbraně, vzdát se a přejít na stranu dobra.“

„Když zůstaneme u tématu monstrózních zvěrstev na Ukrajině a přečteme si zprávy, vlasy nám vstávají hrůzou. Myslíte si, že je po všem? Jedno jak, ale po všem? Ne. Tento týden se ukázalo, že v nešťastném zničeném Mariupolu… vypukla cholera. Ano, ano, v samotném středu Evropy hrozí v 21. století opravdová středověká epidemie, která se rozšíří mnohem dál, včetně jihu Ruska. Děkujeme, drahý Vladimíre Vladimiroviči, nikdy na to nezapomeneme!

Proč se divit? V kdysi prosperujícím půlmilionovém městě dávno není voda, čističky byly zničeny „denacifikátory“ stejně jako kanalizace, která se nakonec rozlila do širokého okolí. Odpad z domácností se samozřejmě už měsíce nevyváží. Všude se také rozkládá obrovské množství nepohřbených mrtvých těl (více než 20 000). A nejen lidských, ale i těch hladem a bombardováním pošlých domácích zvířat a dobytka. Jen krysy se cítí v pohodě – teď pro ně nastaly hody, stejně jako pro nejplešatějšího krysího krále V. V. Putina..

To, co se děje, vám prostě hlava nebere: například těhotná žena, která utíkala před ruským bombardováním, běžela z 9. patra do krytu, ale bohužel to nestihla. Dohonila ji kulka. Tělo téhle ubohé oběti ještě nebylo odtaženo, mezitím se již zcela rozložilo, a to se neobejde bez speciálního vybavení. Okupační jednotky ale odmítají takové vybavení poskytnout (nebo možná všechno dávno vydrancovaly) a zbytek zázračně přeživších obyvatel domu dýchá každý den mrtvolný jed. Jak rychle se asi dostaví mor? Bez komentáře.

Poradce starosty Mariupolu Petr Andrjuščenko všechny tyto hrozné zprávy potvrdil v oficiálním prohlášení a uvedl, že humanitární katastrofa jen nabírá na síle a že ruští okupanti se dokonce snaží zavést jakousi karanténu. Ale jako obvykle nakřivo a nakoso. Podávají tedy vítězné zprávy, že ve vyhlazeném poklidném městě údajně správně fungují až čtyři nemocnice. To vše je, jako obvykle, lež a překrucování – koneckonců většina lékařů a dalšího zdravotnického personálu byla buď zabita, nebo uprchla, nebo byla odvezena na Donbas, kde je ovšem „potřebnější“.

I osmdesátiletí důchodci z Mariupolu jsou hnáni do práce, ale nemají s čím pracovat a co dělat – téměř veškeré vybavení a léky okupanti během „nejhumánnější speciální operace v novodobé historii“ zničili a vyplenili. Ryby a delfíni vyskakují z vody, stáda krys pochodují ruinami obytných budov a přeživší mohou získat jako pomoc pouze manganistan draselný a paracetamol. Není tohle snad obraz Apokalypsy, což, nikým na světě nerespektovaní V. V. Putine a S. K. Šojgu?

Když už mluvíme o obecné neúctě, nebo spíše o pohrdání – začátek týdne byl poznamenán elegantním diplomatickým skandálem, v jehož důsledku začal „smutný kůň“ Lavrov vypadat ještě sklesleji, pokud je to v zásadě možné. Černá Hora, Bulharsko a Severní Makedonie rozhodně odmítly vpustit letadlo šéfa ruského ministerstva zahraničí do svého vzdušného prostoru. Takže dlouho plánovaná návštěva „bratrského“ Srbska, kde bylo třeba vyřešit nejrůznější záludné otázky na poli obchodu s palivy, musela být odložena.

Celý svět tleskal zásadovému Balkánu a Putinovo Rusko vlastně ztratilo poslední skulinu, jak proniknout do Evropy. Zajímalo by mě, co čekal tento takzvaný vysoce postavený diplomat, když doslova požadoval, aby nezávislá Ukrajina prostě zastavila veškerý odpor vůči ruským okupantům?! Když z vlastní a Putinovy ​​špatné iniciativy přerušili vztahy s celým civilizovaným světem a jako jediní přátelé jim zůstali krvavý diktátor Lukašenko a pár afrických a latinskoamerických vládnoucích hrdlořezů, kteří ještě úplně neopustili své roztomilé zvyky, jako například kanibalismus nebo opékání pat svých politických oponentů na ohýnku? No, každému, co si zaslouží.

Týden zakončuje dalším monstrózní sabat v Ústřední televizi, kde honosný putlerovský propagandista Vladimir Solovjov shromáždil bandu stejně nemožných kašparů, jako je on sám. Celý tento bunkr-cirkus opět s nadšením a radostnými úšklebky diskutoval o nutnosti jaderného úderu, a to nikoli na hrdou Evropu, dokonce ani na nedobytou Ukrajinu, ale přímo na Spojené státy jako na iniciátora sankcí proti„velikému“ Rusku! Ujišťovali se navzájem, že prostě není jiné východisko – v zájmu zachování světového míru… Schizofrenie? Nepochybně. Pekelná krutost? Rozhodně.

Ale osobně pro mne, jako otce malých dětí, z toho plyne jediná otázka: jak může rozsévač Solovjov, který má hned pět potomků, oslavovat konec světa? Bobr-žrout-Simonjanová má mimochodem také početnou rodinu – podařilo se jí zplodit dvě dcery a syna. Opravdu tihle zatracení klauni chtějí, aby se krev těchto dětí rozpadla na radioaktivní popel? Nebo doufají, že je Náčelník připoutá i s jejich dětmi a členy domácnosti ke svému bunkru – vždyť mu tolik let olizovali boty, šlapali po vlastním svědomí, slušnosti a cti?

Marně doufají: plešatý bunkrdědek, dojde-li k nejhoršímu, jim s ošklivým smíchem osobně zabouchne tyhle nejžádanější dveře před nosem. Kdo zná Vladimira Vladimiroviče Putina, ten o tom nemá nejmenších pochyb.

Na závěr Anatolij Fursov říká:

„Od začátku takzvané speciální operace na Ukrajině všichni zažíváme nevýslovnou škálu pocitů: oněmělost, zoufalství, stud, bezmocný hněv, neschopnost plně uvěřit tomu, co se děje. Každý za sebe, tam, kde je, však může udělat svůj vlastní čin, přispět k pádu Putinova režimu, jako to už udělali hoši z Legie „Svoboda Ruska“. Krůpěj vody proráží kámen. A každý z nás – ti, kteří si zachovali svou mysl a neprodali své nesmrtelné duše – se nyní musí stát právě tou krůpějí, které se jednoho dne spojí v rozbouřený proud a smetou nenáviděnou, krvavou, zločineckou vládu moderního Ruska.”

zdroj: NEWS-OPPOSITION

přeložila kachny


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*