Legie odporu

“Svoboda Ruska” má ambici podporovat, zastřešovat a propojovat celonárodní hnutí odporu

Text k úvodní fotografii:

Svoboda v Rusku potřebuje vaši podporu.
Legie potřebuje vaši podporu ve vlasti.
Svoboda se musí umět bránit.

Používejte znak L jako znamení nadcházející svobody Ruska.

Na znamení podpory legie “Svoboda Ruska”.

Věřte nám a my svobodu velmi brzy do Ruska přineseme.

Legie “Svoboda Ruska” se od svého vzniku obrací k Rusům bojujícím na Ukrajině (za Putina) i k Rusům doma. Ruským vojákům nabízí možnost dobýt zpět ztracenou vojenskou čest – vzdát se a vyjádřit přání přidat se k Legii. Rusům doma nabízí ke znovunabytí hrdosti a svobody cestu neméně trnitou – vystoupit z řady, viditelně protestovat bez ohledu na hrozící trest, sabotovat Putinovu “specoperaci” všemi uskutečnitelnými způsoby.

První výzvy se obracely na ruské vojáky, bojující proti Ukrajině, a na jejich velitele. O výzvě vzdát se a připojit se k Legii jsme psali nedávno. K Rusům doma, ve vlasti, se Legie obrátila s jinými výzvami. Trochu jsme to načali už v prvním článku, následovala výzva pro Den vítězství, ale jak přibývají další, zaslouží si samostatný prostor. Tak do toho:


Bankovková výzva:

Mnozí v Rusku už osvobozeneckou válku podporují. Na prvním místě je pro nás nyní osvěta. Čím více lidí se o Legii dozví, tím rychleji se Rusko osvobodí.

🔥 Každý den nám posíláte básně, kresby, ale i fotografie letáků, graffiti, nápisů, které rozšiřujete po celém Rusku. Zde vaše nápady zveřejňujeme.

💰 Nabízíme vám výzvu: nápisy na bankovkách. Všichni lidé, kteří je dostanou do ruky, budou vědět, že existuje legie „Svoboda Ruska“.

Víme, že teď není bezpečné mít v Rusku vyhraněný postoj. Posílejte proto fotografie svých výtvorů na bankovkách na maily koordinátorů svých regionů. Jsme unaveni strachem.

Společně svrhneme Putinův režim!

zdroj: Telegram Legie “Svoboda Ruska” a Celonárodní hnutí odporu Legie “Svoboda Ruska”

Legie začínala na jednom kanálu Telegramu, pro velký zájem a rostoucí dokumentaci akcí zasílanou z celého Ruska přibyl druhý – Celonárodní hnutí odporu – přidali se oblastní koordinátoři, kanál na Instagramu, Youtube a Twitteru. V internetovém světě Legie expanduje.

Ale jak je to doopravdy?

V minulém povídání se objevilo pár obrázků od příznivců Legie, dokladovali na nich, jak uctili památku hrdinů druhé světové války. Reagovali tak na výzvu Legie. Tady jsou ukázky reakce na výzvu bankovkovou. Je to dost neuvěřitelné – a to sem dávám jen část…

Téměř každý z těch obrázků je poslán z jiného místa v Rusku (jedna série dorazila dokonce z Polska). Jsou na nich nápisy “ne válce”, “Sláva Ukrajině a svoboda Rusku!”, název Legie a kontakt…

Výzva trvá a na Telegramu se objevují nové a nové fotografie. Přicházejí také básně, nahrávky písniček napsaných o Legii, fotky aut vyzdobených znaky Legie nebo bílo-modro-bílou vlajkou.


Ještě k těm ohňům:

Možná jste v poslední době zaregistrovali množství hořících objektů v podstatě po celém území Ruské federace, rozhodně v mnoha případech natolik daleko od území Ukrajiny, že spekulovat o ukrajinské partyzánské akci je téměř vyloučeno. Rusové se k těmto úkazům oficiálně buď nevyjadřují, nebo je prohlašují za nehody.

Všechno ale nehody nejspíš nejsou:

Video od člena odboje proti Putinově diktatuře – návod, jak jednat, a výzva k Rusům:

Akce zobrazená na videu byla provedena 7. května 2022 na území výcvikového střediska ozbrojených sil RF ve městě Petrodvorec.

Začněme hned jednat! Zakrátko může být pozdě!

Lidé mají právo reagovat na diktaturu a zastavit zločinnou válku.

Policisté a armádní důstojníci, přejděte na stranu lidí!

VLAST ČEKÁ V ODBOJI NA KAŽDÉHO Z VÁS!!!

Tolik k videu napsali legionáři “Svobody Ruska” na svém Telegramu.

Muž ve videu dodává, že podobné ohně hoří nyní po celém Rusku prakticky denně. Putinova diktatura rozumí jen řeči síly a je tedy třeba ten jazyk používat. Odboj je nutný, zločinnou válku na Ukrajině je třeba zastavit, činnost ruské armády sabotovat a zabránit technice i vojákům překročit zákonné hranice Ukrajiny.


Výzva JÁ TOHO MÁM DOST:

Plakát k této zatím nejnovější kampani vyzývá příznivce Legie v Rusku, aby se přidali k jejímu boji.


Plakát ke kampani JÁ TOHO MÁM DOST

Stanoví cíl – zbavit Rusko Putinova režimu, který ničí ruský lid po celé generace.

Nabízí symbol písmene L (znamení lze snadno vytvořit palcem a ukazováčkem, jak vidíme na úvodní fotce) a bílo – modro – bílou vlajku jako znaky svobody, o kterou je třeba bojovat.

Připomíná kontakty na koordinátory v jednotlivých oblastech.

Vyzývá k osvětě:

Propagujeme myšlenku osvobození Ruska od Putinova nacistického režimu, od nacistických symbolů a myšlenek. Bojujeme proti nacistickým symbolům: “zetkům” a “véčkům” na autech, reklamních bannerech, letácích, oblečení atd.

Vyzývá k práci na kampani:

Mluvíme o Legii „Svoboda Ruska“ a o tom, jak se k ní připojit. Propagujeme myšlenku svobodného Ruska. Sdružujeme lidi, kterým na tomhle záleží.


Přidávám ještě ukázku dalších plakátů této kampaně.

Na každém je v modrém poli bíle napsáno

JÁ TOHO MÁM DOST


Jaká bude odezva na zatím poslední výzvu ještě nevíme. Víme ale, že ty předchozí oslyšeny nebyly. Další činnost Legie můžete na uvedených kanálech sledovat sami; pro ty, kdo nevládnou ruštinou nebo jim z jakéhokoli jiného důvodu vyhovují má shrnutí, připravím ráda další díly. Dejte vědět do komentářů.

kachny


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*