Nová Kachovka – co se stalo a jak to “zatopilo” propagandě i ruským vojákům?

Rusové chtěli odplavit protiofenzivu a odnesli to jejich vlastní obránci. Občanská Rada (ruská protikremelská organizace formující protirežimní ozbrojené jednotky) komentuje události kolem přehrady v Nové Kachovce a vyzývá k odporu proti současnému režimu v Rusku.

❗️Ve dvě hodiny ráno vyhodili okupanti z “RF” do povětří vodní elektrárnu Kachovskaja, neuvědomili si ale míru poškození a následky. Nemohli to hned zkontrolovat – koneckonců by je mohli Ukrajinci zasáhnout – zatím ale věřili, že precizně vyhodili do povětří malou část přehrady a zavaří tak ukrajinské armádě na ostrovech. Ostrovy v nížině mezi Chersonem a levým břehem Dněpru jsou v “šedé zóně”, jde o jedno z míst, kde se ukrajinská armáda údajně formuje na řece.

Podle ruských státních kanálů starosta Nové Kachovky Leonťjev v 6:06 ráno řekl, že výbuch přehrady je “nesmysl”. “Všude ve městě je ticho a klid”. Kanál Rybar Z převzal stejnou oficiální propagandistickou tezi – oznamuje “proražení přehrady malého rozsahu”. V 06:51 starosta Nové Kachovky v ruské oficiální verzi náhle změnil rétoriku – nedošlo k výbuchu, už to bylo ostřelování Ozbrojenými silami Ukrajiny. Pravděpodobně si uvědomili, že poničili víc, než čekali.

Propagandisté ​​však pokračovali v práci podle starých pokynů a psali, že “to nikdo do vzduchu nevyhodil, že přehrada prostě zchátrala”. Z-kanály jásaly nad tím, že se Ukrajinci snaží evakuovat.

Teprve poté, co jejich vlastní vojáci “RF” začali řvát do vysílačky, že se sotva udrží na stromech, propaganda se “přezula ve vzduchu” a začala obviňovat Ukrajinu z provokací.

Levý břeh Dněpru, Chersonská oblast: ruští vojáci kompletně pod vodou

👉 Jaké je poučení? Neexistuje zločin, který by “RF” nebyla schopna spáchat. Terorista překvapuje svou krutostí, od toho je terorista. Terorista nemá “své” lidi, každý je pro něj postradatelný. Jedinou možností, kterou máte, je stát se hrdinou nebo zemřít jako rukojmí. Všechno ostatní je iluze.

Staňte se dobrovolníky! Bojujte za svobodu a život!


Stránka OSM STATEČNÝCH se snaží informovat o Rusech bojujících proti Kremlu. Dění v Bělgorodské oblasti, na Ukrajině i v samotném Rusku nabírá na obrátkách; aby s nimi naše stránka udržela krok, potřebuje Vaši podporu.

Financujeme se sami. Ze svých – a z toho, co nám pošlete 🙂

Staňte se přáteli statečných

Každý, kdo se rozhodne stránku podpořit pravidelnou měsíční platbou 250 korun a více, i každý, kdo ji podpoří jednorázově částkou 1000 korun a více, může se stát přítelem statečných naší stránky. Přátelé statečných se aktivně podílejí na boji proti Kremlu.

Pravidelná měsíční podpora

Jednorázová podpora


Jsou pro Vás naše texty užitečné? Chcete nám umožnit kvalitnější práci a širší záběr? Pomozte nám sdílením textů, které Vás zaujaly, podpořte naši stránku finančně, doporučte ji přátelům…

Děkujeme!

Pravidelná měsíční podpora

(v libovolné výši)

Jednorázová podpora

(v libovolné výši)