“Uznáváme veškeré formy použití síly při odporu proti putinismu, pokud se nedotknou civilistů.”

Partyzánské iniciativy v Rusku a ruské jednotky bojující na straně Ukrajiny mají konečně podporu svých spoluobčanů – Fórum svobodného Ruska ve své rezoluci uznalo ozbrojený odboj.

Fórum svobodného Ruska je platforma založená Garri Kasparovem v roce 2016, jednoznačně antiimperiálně zaměřená s důrazem na nutnost rozpadu Ruské federace na větší množství nezávislých států.

Rezoluce je výstupem z páté protiválečné konference Fóra, která se konala 1. – 2. října tohoto roku v estonském Tallinnu. Podílel se na ní i Sjezd lidových poslanců – stínový ruský parlament složený z někdejších zvolených zástupců lidu v Ruské federaci.

Západnímu světu by se mohlo zdát, že takový akt negeneruje žádnou podstatnou změnu.

Pro samotné ruské dobrovolníky na Ukrajině i pro činné partyzány to však znamená velmi mnoho – naději na podporu a publicitu ze strany ruské emigrace, tím i větší šance při sběru prostředků na činnost a vybavení – a v neposlední řadě větší šanci, že nebudou za snahu svrhnout režim souzeni.

Navíc je to další tolik žádoucí políček propagandě, která velmi staví na “násilnictví a extrémismu” partyzánů a “zradě a terorismu” dobrovolníků na Ukrajině.

Z rezoluce:

Válka diktuje svá vlastní pravidla, včetně pravidel politického boje. To, co bylo v době míru považováno za nepřijatelné, se nyní stává přijatelným, dokonce nezbytným. Vyzýváme všechny naše příznivce, aby přednostně pomáhali rostoucím dobrovolnickým silám ruských občanů bojujících proti putinismu, a ruským dobrovolníkům na frontě.

Podporujeme ozbrojený boj Ozbrojených sil Ukrajiny proti okupantům – jak formou otevřené vojenské konfrontace na bojišti, tak formou sabotážních prací na okupovaných ukrajinských územích a územích Ruské federace. Navíc uznáváme všechny formy násilného odporu vůči putinismu ze strany samotných Rusů, kteří se rozhodnou jít touto cestou, za předpokladu, že nebude namířen proti civilnímu obyvatelstvu.

“Jedně naprostá vojenská porážka nám dává šanci, že imperiální virus opustí tělo Ruska.”

Garri KASPAROV


Financujeme se sami. Ze svých – a z toho, co nám pošlete 🙂

Informujeme Vás o ruském odboji. Jsou pro Vás naše texty užitečné? Chcete nám umožnit kvalitnější práci a širší záběr? Pomozte nám sdílením textů, které Vás zaujaly, podpořte naši stránku finančně, doporučte ji přátelům…

Děkujeme!

Pravidelná měsíční podpora

(v libovolné výši)

Jednorázová podpora

(v libovolné výši)


Staňte se přáteli statečných

Jak a proč podpořit Rusy, kteří pomáhají Ukrajině zvítězit?

Každý, kdo se rozhodne stránku podpořit pravidelnou měsíční platbou 250 korun a více, i každý, kdo ji podpoří jednorázově částkou 1000 korun a více, může se stát přítelem statečných naší stránky. Přátelé statečných se aktivně podílejí na boji proti Kremlu.

Pravidelná měsíční podpora

Jednorázová podpora