Ukrajina ustavila parlamentní komisi pro komunikaci s národními hnutími v Rusku

V Den nezávislosti Ukrajiny, 24. 8. 2023, ukrajinský parlament (Verchovna Rada) rozhodl o vytvoření zvláštní parlamentní komise pro rozvoj státní politiky jednání s hnutími národů Ruské federace.

Proces vytváření Komise začal krátce po výzvě Ligy k ukrajinskému parlamentu v roce 2023.

Vzniká tak legitimní platforma pro navazování vztahů budoucích nezávislých států s Ukrajinou jako hlavním spojencem. Komise je pověřena studiem problematiky a přípravou příslušných návrhů zákonů a usnesení, jakož i navázáním komunikace s parlamenty a vládami dalších zemí i mezinárodními vědeckými kruhy. Členy komise se stali zástupci šesti frakcí a poslaneckých skupin.

Toto rozhodnutí otevírá novou úroveň příležitostí pro navazování vztahů, vzájemného porozumění a interakce mezi zotročenými (v blízké budoucnosti však svobodnými) národy a Ukrajinou.

Zdroj: Kanál hnutí Liga svobodných národů RF

Zdroj fotografie – Informnapalm

Financujeme se sami. Ze svých – a z toho, co nám pošlete 🙂

Staňte se přáteli statečných

Každý, kdo se rozhodne stránku podpořit pravidelnou měsíční platbou 250 korun a více, i každý, kdo ji podpoří jednorázově částkou 1000 korun a více, může se stát přítelem statečných naší stránky. Přátelé statečných se aktivně podílejí na boji proti Kremlu.

Pravidelná měsíční podpora

Jednorázová podpora


Jsou pro Vás naše texty užitečné? Chcete nám umožnit kvalitnější práci a širší záběr? Pomozte nám sdílením textů, které Vás zaujaly, podpořte naši stránku finančně, doporučte ji přátelům…

Děkujeme!

Pravidelná měsíční podpora

(v libovolné výši)

Jednorázová podpora

(v libovolné výši)