CHTĚJÍ PORAZIT KREML

Píšeme o nich, ale jsme málo vidět. Pomozte nám s tím!

VĚDĚLI JSTE, ŽE: 

V řadách ukrajinské armády bojují ruské jednotky a jejich příznivci se podílejí na partyzánských akcích v Rusku?

V Rusku existují organizovaná hnutí, která koordinují bojkot vojenské výroby prostřednictvím neschopenek, stávek i sabotáží přímo ve výrobních halách?

Ruští partyzáni vykolejují vlaky s vojenským nákladem a podpalují budovy související se silovými složkami režimu?

Umělci a IT specialisté v Rusku stále nacházejí způsoby, jak o zrůdnosti režimu a hrůzách války na Ukrajině informovat širokou veřejnost?

Odbojové iniciativy vytvářejí a poskytují volně dostupné návody, jak se vyhnout videokamerám, hromadnému zatýkání, trasování mobilů a jiným hrozbám během protestů a partyzánských akcí?


Tyto a mnohé další iniciativy a hnutí bojují proti současnému ruskému režimu. Až na výjimky se o nich mnoho neví. Projekt Osm statečných se to snaží změnit. Náš v podstatě amatérský web dosáhl 50 000 přečtení, což je pro nás ohromná výzva.


Projektu pomáhají skvělí patroni:


V téhle fázi projektu už se ale bez investice neobejdeme. Budeme muset “vytunit” HW a vylepšit naši prezentaci na webu i na sítích… A na to na všechno jsou potřeba finance. 

Financujeme se sami. Ze svých – a z toho, co nám pošlete 🙂

Staňte se přáteli statečných

Každý, kdo se rozhodne stránku podpořit pravidelnou měsíční platbou 250 korun a více, i každý, kdo ji podpoří jednorázově částkou 1000 korun a více, může se stát přítelem statečných naší stránky. Přátelé statečných se aktivně podílejí na boji proti Kremlu.

Pravidelná měsíční podpora

Jednorázová podpora


Jsou pro Vás naše texty užitečné? Chcete nám umožnit kvalitnější práci a širší záběr? Pomozte nám sdílením textů, které Vás zaujaly, podpořte naši stránku finančně, doporučte ji přátelům…

Děkujeme!

Pravidelná měsíční podpora

(v libovolné výši)

Jednorázová podpora

(v libovolné výši)


Máme taky na Startovači projekt Patron, zaměřený na pravidelnou měsíční podporu, nicméně: TEĎ POTŘEBUJEME “POSKOČIT” – aby se informace o ruském odboji dostaly k co nejširšímu publiku. Může to pomoci jim i nám.

Myslíte si, že je to dobrý nápad? Pomozte nám s tím! 

Jak? Vyberte si:


Podpořte nás libovolnou částkou:


Podporujte nás dlouhodobě, pravidelnou měsíční platbou, můžete si vybrat částku od stovky až do alelujá (částku navýšíte přímo v bráně) – a my Vám pošleme do mailu všechny novinky…


Placka OSM STATEČNÝCH – případně placka s logem kterékoli z výše uvedených odbojových iniciativ (svou volbu uveďte v poznámce)


Brožura OSM STATEČNÝCH 2022/2023 – příběhy osmi současných protirežimních iniciativ (očekávané doručení odměny: červenec 2023)


Sada pěti placek dle vlastního výběru, newsletter OSMI STATEČNÝCH + každý nový článek v mailu (nezapomeňte uvést v poznámce, které placky si přejete)


Sada deseti placek dle vlastního výběru, dvě brožury OSM STATEČNÝCH, newsletter OSMI STATEČNÝCH + každý nový článek v mailu (nezapomeňte uvést v poznámce, které placky si přejete)


Sada deseti placek, 4 brožury + 1 kniha k našemu tématu dle Vašeho výběru, newsletter OSMI STATEČNÝCH + každý nový článek v mailu /nezapomeňte uvést v poznámce, které placky a kterou knihu si přejete: