Naším cílem je osvobozenecká armáda

Ruské partyzánské kanály vřou. Legionáři z Ukrajiny nejsou jediní, kdo se dlouho připravoval k významné akci, jakou bělgorodský výpad bezesporu byl. Partyzáni v Rusku očekávají – a chystají – převrat.

OBČANSKÁ RADA je organizace, která ve spolupráci s Ruským dobrovolnickým sborem a ZSU cvičí dobrovolníky pro Ukrajinu i pro domácí odboj. “Naším cílem je osvobozenecká armáda,” uvedli na svém telegramu po akci legie Svoboda Ruska a Ruského dobrovolnického sboru v Bělgorodské oblasti.

Půl roku staré video oznamuje vznik mobilizačního centra Občanské Rady. Organizace sama vznikla v listopadu 2022 ve Varšavě. Centrum od té doby pracuje a cvičí dobrovolníky.

Po bělgorodském výpadu zveřejnila Občanská Rada výzvu všem Rusům, aby se připojili k ozbrojenému odboji. Stejnou výzvu vydalo několik dalších iniciativ, včetně nám již známého ČERNÉHO MOSTU nebo anarchokomunistického hnutí BOAK

Motto jejich prohlášení:

Neexistuje žádný jiný osud než ten, který si sami vytvoříme.
Ne válce, ano vzpouře!

Je možné, že akce proukrajinských ruských legií byla důležitým a zdá se, že i toužebně očekávaným impulsem pro citelnější aktivitu i spolupráci partyzánských iniciativ. Oběma aktérům, legii Svoboda Ruska i Ruskému dobrovolnickému sboru, poskočila sledovanost o desítky tisíc, Svoboda Ruska současnými 263 000 dokonce o více než dvacet tisíc přeskočila kanál Alexeje Navalného.

Nabízíme ještě dodatečně jejich video z dronu dokládající likvidaci roty motostřelců – a sestřih tiskovky a zpráv o Bělgorodské operaci v médiích od Ruského dobrovolnického sboru.

Sestřih tiskovky po Bělgorodské operaci od Ruského dobrovolnického sboru

Záběry z dronu – zničení motostřelecké roty od legie Svoboda Ruska