Partyzáni svádějí tvrdý boj s propagandou

Putinovo Rusko si nemůže dovolit připustit, že nemá zemi pod kontrolou. Proto vznikají nové zákony umožňující drakonické tresty, proto jsou potlačovány i sebemenší náznaky nesouhlasu se “speciální vojenskou operací”, proto propaganda točí falešná videa se zatýkáním extrémistů a teroristů. Režim se zoufale snaží utajit jakékoli známky aktivního odporu uvnitř země.

Nevysvětlitelné požáry a výbuchy, sabotáže, vykolejené vlaky. Ruská oficiální média mají pro vysvětlení práce vnitroruského odboje z pochopitelných důvodů několik jednoduchých manter: byla to akce ukrajinských tajných služeb, byli to chuligáni, někdo odhodil nedopalek, zchátrala technika, vůbec se to nestalo.

Proto se odbojová hnutí hlásí ke svým akcím a prezentují je na sociálních sítích, přidávají i statistiku. Kdokoli má zájem, může si tak tyto údaje s oficiální verzí porovnat.

V souvislosti s operací legie Svoboda Ruska a Ruského dobrovolnického sboru v Bělgorodské oblasti partyzánská aktivita na celém území Ruské federace citelně vzrostla, některé iniciativy spojily své síly a přibylo mnoho nových. (O existujících i vznikajících iniciativách a koalicích vás budeme i nadále informovat.)

Zprávu s úhrnem květnových partyzánských akcí z telegramového kanálu “Anarchoprogramátor” předkládáme v plném znění včetně grafického zpracování – a se všemi odkazy.


TOP 10 ruských partyzánských akcí za květen 2023

Ruský dobrovolnický sbor otevřel druhou frontu na území Bělgorodské lidové republiky. Začaly nezvratné procesy, občanská válka, která způsobí ještě větší rozkol v Ruské federaci.

Vzpoura strojů předvedla svou sílu útokem na Kreml. To ukázalo, že ruské úřady jsou proti dronům bezbranné.

Zachar Prilepin. Další přímý pachatel genocidy a hlásná trouba propagandy. Útoky na propagandisty nelze skrýt, ostatní propagandisté ​​se zaleknou a strach přenášejí i na své publikum

Auto šéfa FSB v Bělgorodské lidové republice bylo zničeno pomocí dronu. Nejsou zprávy o tom, zda byl zraněn, důvod je jasný.

Melitopolští partyzáni zneškodnili ruského úředníka jmenovaného místním okupačním správcem. Okupační administrativa má odjakživa nebezpečné zaměstnání.

Další útok Vzpoury strojů zasáhl budovu FSB v Kursku. Dříve se důstojníci FSB cítili jako predátoři, nastal snad čas být oběťmi? A koho vůbec chrání, když se neumějí ochránit sami?

Vzpoura strojů se dostala na tankodrom. Útoky na vojensko-průmyslové komplexy urychlují pokles vojenského potenciálu teroristů RF.

Diverzní skupina “Kavkaz” poblahopřála dronem pohraniční stanici okupantů v den pohraniční stráže, což byl mimochodem nejspíš impuls k protiteroristické operaci na území Bělgorodské lidové republiky.

Celonárodní hnutí legie Svoboda Ruska podpálilo a zničilo už druhý SU. Aviace je velmi drahá nepřátelská zbraň, její zničení způsobuje armádě těžké ztráty.

Mnoho vykolejení vlaků: v Bělgorodské lidové republice, na Krymu, v Krasnojarsku, v Zabajkalí, v oblasti Čeljabinsk.

Také stojí za zmínku

Zapálení budovy FSB.

Železniční sabotáže způsobené členem ALIANCE Právem síly – a Celonárodním hnutím legie Svoboda Ruska.

ZASTAV VAGÓNYvykolejení vlaku.

3x žhářství vojenských úřadů.

Celonárodní hnutí legie Svoboda Ruska zapálilo budovu dopravní policie.

Žhářství budoucí budovy Federální vězeňské služby a Z-auta.


Stránka OSM STATEČNÝCH se snaží informovat o Rusech bojujících proti Kremlu. Dění v příhraničních oblastech, na Ukrajině i uvnitř Ruska nabírá na obrátkách; aby s ním naše stránka udržela krok, potřebuje Vaši podporu.

Naše stránka informuje o ruském odboji. Podpořit ji můžete níže:

PODPOŘTE NAŠI STRÁNKU!

About Anna Valentová 211 Článků
Narozena 1968. Pražák v jizerskohorském exilu. Vlastně pořád překládám. Jako tlumočník mezi zúčastněnými stranami a rozplétač zapleteného kdysi v terapii... Taky když se dá přeložit něco krásného nebo důležitého - aby o tom vědělo víc lidí. No - a teď je válka. A najednou je to všechno třeba. Snad to aspoň kouskem přispěje...