Plán spolehlivý jako švýcarské hodinky

Partyzáni z Černého mostu – o volbách, autobusu a spojenectví.

Mezi ruskou opozicí vzkypěla zase jednou vášeň pro sjednocení. Tentokrát to byl (Maxim) Katz, který navrhl kapitulaci spojení tří “největších opozičních sil” – tedy jeho samotného, (Navalného) FBK a Chodorkovského, a s tímto týmem snů chce jít do voleb v březnu 2024, aby v Putinových volbách podle Putinových pravidel na území ovládaném Putinem porazil Putina. Skvělý plán, spolehlivý jako švýcarské hodinky.

O tomhle ale nechceme mluvit – ne o dalším rozdělování všeho a všech populárními blogery, kteří se považují za opozici – chceme mluvit o samotné myšlence spojenectví. Pokud je revoluce jízdní kolo, pak strategická aliance je autobus na trase dějin. V autobuse mohou sedět vám naprosto nepříjemní lidé, kteří vystupují na téže stanici, jako vy.

Řidičem je v jistém smyslu historie sama, osud. Řídit vám nedovolí; můžete nastoupit do jiného autobusu se stejným řidičem, nebo zůstat stát na zastávce na znamení v bílém plášti* s transparentem o špatnosti autobusů. Možných tras není mnoho, pokud si budete trochu lámat hlavu a představíte si vývoj událostí.

Historický autobus odjíždí, další zastávkou je bojkot voleb v březnu 2024. Spojenec? Nasedni si, jedeme.

P. S. Do autobusu vyznavačů boje a vítězství ve volbách ovládaných Putinem vám nastupovat nedoporučujeme. Nedojedou.

* používá se , když někdo z bezpečí radí lidem čelícím bezprostřední hrozbě – pozn. red.


Financujeme se sami. Ze svých – a z toho, co nám pošlete 🙂

Informujeme Vás o ruském odboji. Jsou pro Vás naše texty užitečné? Chcete nám umožnit kvalitnější práci a širší záběr? Pomozte nám sdílením textů, které Vás zaujaly, podpořte naši stránku finančně, doporučte ji přátelům…

Děkujeme!

Pravidelná měsíční podpora

(v libovolné výši)

Jednorázová podpora

(v libovolné výši)


Staňte se přáteli statečných

Jak a proč podpořit Rusy, kteří pomáhají Ukrajině zvítězit?

Každý, kdo se rozhodne stránku podpořit pravidelnou měsíční platbou 250 korun a více, i každý, kdo ji podpoří jednorázově částkou 1000 korun a více, může se stát přítelem statečných naší stránky. Přátelé statečných se aktivně podílejí na boji proti Kremlu.

Pravidelná měsíční podpora

Jednorázová podpora