V Sevastopolu to bouchá (a bude bouchat) i díky partyzánům z ATEŠ

Koordináty ruských vojenských objektů i další doplňující informace posílá hnutí Ateš Ukrajincům už dlouho. Dostává je od svých agentů na okupovaných územích – někdy dokonce od důstojníků ruské Černomořské flotily.

Hnutí Ateš, složené převážně z Ukrajinců a Krymských Tatarů (Ateş znamená v krymské tatarštině “oheň”), podniká partyzánské akce na okupovaných územích Ukrajiny i v Rusku.

Vybudovalo si širokou základnu agentů, od nichž získává informace o ruské armádě i činnosti okupačních správců. Ty pak předává ukrajinské armádě nebo podniká vlastní akce.

Stojí za několika “nehodami” okupačních správ, likvidacemi rukých PVO i další vojenské techniky a objektů na okupovaných územích.

V posledních dnech jsou výsledky jejich úslí citelné hlavně na okupovaném Krymu. Ukrajinci dávají Černomořské flotile co proto a hnutí Ateš jim k tomu dodává od svých agentů relevantní inormace.

Nabízíme tři ze zpráv, které partyzáni z ATEŠ publikují na svém telegramovém kanálu, jehož sledování znalým jazyka velmi doporučujeme.

ATEŠ a obyvatelé Sevastopolu zpřesnili útok na velitelství černomořské flotily

Dlouhodobě evidujeme vojenské objekty v Sevastopolu a stanoviště protivzdušné obrany: Velitelství černomořské flotily, potápěčské výcvikové středisko, výukové středisko atd. Tyto informace pomohly ukrajinským obranným silám vyhodnotit situaci a úspěšně zasáhnout velitelství Černomořské flotily. Pozorovali jsme jej dlouho.

Děkujeme obyvatelům Sevastopolu a agentům ATEŠ za jejich práci. Bez vás by to nevyšlo.

Zvláštní poděkování ruskému ministerstvu obrany – zpoždění výplat pro armádu nám pomáhá zlákat ke spolupráci důstojníky z ruské Černomořské flotily.

Sezóna “bavovny” pokračuje, brzy přijdou další…

Připojte se k našemu hnutí – vytváříme peklo pro okupanty! @Crimean_coordinator

Obyvatelé Sevastopolu sledují ředitelství FSB

Sevastopol je pro osvobození Krymu důležité město. Naši agenti provádějí průzkum přímo pod nosem ruského ředitelství FSB v “Krymské republice” – v Sevastopolu.

Obyvatelé Sevastopolu s námi aktivně spolupracují a usilují o vyhnání Rusů z města.

Zapište se do historie s ATEŠ @atesh_fire

ATEŠ monitoruje ruskou Černomořskou flotilu v Sevastopolu

Naši agenti a mnozí obyvatelé Sevastopolu denně pracují na sběru informací o ruské Černomořské flotile. Jakékoli pokusy stáhnout lodě z Krymu nebo je umístit do Sevastopolského zálivu nezůstávají bez povšimnutí.

Veškeré informace jsou předávány ukrajinským obranným silám. Společně provedeme i další údery proti nepřátelské armádě a námořnictvu. Na Krymu se nemáte kam schovat!

Říkáme “ahoj” posádce lodi, očekávejte dárečky!

Pošlete své informace: @Crimean_coordinator


Financujeme se sami. Ze svých – a z toho, co nám pošlete 🙂

Informujeme Vás o ruském odboji. Jsou pro Vás naše texty užitečné? Chcete nám umožnit kvalitnější práci a širší záběr? Pomozte nám sdílením textů, které Vás zaujaly, podpořte naši stránku finančně, doporučte ji přátelům…

Děkujeme!

Pravidelná měsíční podpora

(v libovolné výši)

Jednorázová podpora

(v libovolné výši)


Staňte se přáteli statečných

Jak a proč podpořit Rusy, kteří pomáhají Ukrajině zvítězit?

Každý, kdo se rozhodne stránku podpořit pravidelnou měsíční platbou 250 korun a více, i každý, kdo ji podpoří jednorázově částkou 1000 korun a více, může se stát přítelem statečných naší stránky. Přátelé statečných se aktivně podílejí na boji proti Kremlu.

Pravidelná měsíční podpora

Jednorázová podpora