Legie Svoboda Ruska nabízí Prigožinovi výměnu svých zajatců za atentátníka/Prigožinova odpověď

Legie Svoboda Ruska navrhla Prigožinovi výměnu všech svých zajatých ruských vojáků za podplukovníka armády Ruské federace, zadrženého žoldnéři PMC Wagner v souvislosti s ruským útokem na jejich jednotku.

Legie Svoboda Ruska a Ruský dobrovolnický sbor společně nabídli správě Bělgorodské oblasti výměnu dvou zajatců za rozhovor s gubernátorem. Ten rozhovor odmítl, nicméně ozval se Jevgenij Prigožin a prohlásil, že pokud si pro zajatce nikdo nepřijde, on sám by byl ochoten pro ně poslat svého člověka.

Legie Svoboda Ruska ústy svého mluvčího Césara navrhla o den později Prigožinovi jiný obchod – výměnu všech svých zajatých ruských vojáků za podplukovníka armády Ruské federace, jehož zadržením kvůli útoku na jendotku PMC Wagner se Prigožin včera pochlubil v jiném videu.

Šéf “Wagnerovců” zatím neodpověděl, zato se ozval Ruský dobrovolnický sbor. Vypadá to na nějakou chybu v koordinaci vyjádření, velitel RDS považoval pravděpodobně za důležité připomenout, že dostál svému slibu a zajatci z videí budou skutečně součástí výměny za ukrajinské vojáky. Následovalo shrnutí a doplnění od legie Svoboda Ruska.

PRIGOŽIN ZAREAGOVAL HLASOVOU ZPRÁVOU VE VEČERNÍCH HODINÁCH

Veškerá vyjádření a přepisy následují, další vývoj situace budeme průběžně aktualizovat.


Výzva Legie:

Výzva jménem Legie Svoboda Ruska pro Jevgenije Prigožina:

Obracíme se na vás, protože celá provládní elita reprezentovaná držitelem Řádu chrabrosti Gladkovem zůstala zbaběle sedět a nechala svoje lidi v zajetí, zatímco jejich vlastní jednotky zasypávaly mírumilovná města dělostřeleckou palbou.

Dozvěděli jsme se, že bojovníci PMC Wagner zajali velitele 72. brigády ozbrojených sil RF, podplukovníka Romana Vinivitina. Jako gesto dobré vůle nabízíme jeho výměnu za několik vojáků ozbrojených sil RF, které jsme zajali během osvobozovacích bojů v Bělgorodské oblasti.

Mluvíme o poctivé výměně bez dalších podmínek. Detaily výměny dohodneme dodatečně.

Čekáme na vaši odpověď. Rusko bude svobodné!

Vyjádření Ruského dobrovolnického sboru:

Oficiální vyjádření RDS k návrhu výměny válečných zajatců z řad Ozbrojených sil RF za podplukovníka Romana Vinivitina, který přednesl bojovník LSR s volacím znakem “César”.

Všichni příslušníci ozbrojených sil RF zajatí bojovníky RDS byli dle slibu, který dal ve videu velitel RDS, předáni ukrajinské straně. Budou vyměněni za ukrajinské vojáky v souladu s úředním postupem.

Pokud má zástupce LSR s volacím znakem “César” vlastní vězně, může samozřejmě vyjednávat o jejich výměně.


Odpověď Legie:

Potvrzujeme slova RDS o právu jednat o výměně svých válečných zajatců za podplukovníka Romana Vinivitina.

Ano, my a RDS máme samostatné výměnné fondy, během našeho pobytu v oblasti Bělgorodské oblasti získala Legie dostatek ruských zajatců pro takovou výměnu. Společně pokračujeme v boji a přibližujeme vítězství a dlouho očekávanou svobodu Ruska.

Chceme vás také informovat, že společná skupina legie Svoboda Ruska a RDS zlikvidovala plukovníka Andreje Vasiljeviče Steseva, šéfa bělgorodské operační skupiny.

Zemřel v přestřelce, jako důstojník, se zbraní v rukou, ale nutno přiznat, že tyto ruce jsou až po lokty od krve. On a jeho podřízení na jeho příkaz systematicky terorizovali obyvatelstvo Bělgorodské oblasti, porušovali jejich práva a svobody. Dříve Stesev zabíjel civilisty v Čečensku, Jugoslávii, Abcházii a na Ukrajině.

Všichni teroristé Putinova režimu budou potrestáni, spravedlnost přijde do každého města naší vlasti.
Rusko bude svobodné!


Vyjádření J. Prigožina:

Nehodláme se vzdát žádného Rusa výměnou za Rusy. Podplukovník 72. brigády nebyl zajat. Byl zadržen a předán k vyšetřovacím úkonům.


Financujeme se sami. Ze svých – a z toho, co nám pošlete 🙂

Staňte se přáteli statečných

Každý, kdo se rozhodne stránku podpořit pravidelnou měsíční platbou 250 korun a více, i každý, kdo ji podpoří jednorázově částkou 1000 korun a více, může se stát přítelem statečných naší stránky. Přátelé statečných se aktivně podílejí na boji proti Kremlu.

Pravidelná měsíční podpora

Jednorázová podpora


Jsou pro Vás naše texty užitečné? Chcete nám umožnit kvalitnější práci a širší záběr? Pomozte nám sdílením textů, které Vás zaujaly, podpořte naši stránku finančně, doporučte ji přátelům…

Děkujeme!

Pravidelná měsíční podpora

(v libovolné výši)

Jednorázová podpora

(v libovolné výši)