Ruské proukrajinské legie vyzývají Moskvu

Ruský dobrovolnický sbor a legie Svoboda Ruska, jednotky, které operují v Bělgorodské oblasti, vyzvaly dnes jejího gubernátora k rozhovoru o stávající situaci výměnou za dva ruské vojáky zajaté během akce. Gubernátor Gladkov na návrh dle očekávání nepřistoupil.

Ve své reakci, kterou zveřejnil na vlastním kanálu, mluvil Gladkov o fašistech, kteří nesou odpovědnost za zmrzačené děti a mrtvé staré lidi, vyjádřil pochybnost, že jsou zajatci ještě naživu, a naději, že legionáři už naopak naživu nejsou. Pro vojáky přijít odmítl, vyzval však “diverzanty”, aby zajatce, pokud žijí, dopravili do Šebekina, a zaručil se jim za bezpečnost.

Mezitím Natočil vzkaz i Jevgenij Prigožin, Gladkova v něm označil za zbabělce s tím, že on na schůzku někoho pošle, pokud se ze správy oblasti nikdo neodhodlá, načež zažertoval v tom smyslu, že pokud by byl přítomen Zelenskyj, dorazil by dokonce osobně.

Ruský dobrovolnický sbor a legie Svoboda Ruska po návratu do zázemí natočili v odpověď následující video, v němž prohlašují, že gubernátor nemá situaci pod kontrolou a oni nadále budou jednat s jeho nadřízenými – tedy s Moskvou.

Celé prohlášení:

(cz sub)


PODPOŘTE NAŠI STRÁNKU!

About Anna Valentová 201 Článků
Narozena 1968. Pražák v jizerskohorském exilu. Vlastně pořád překládám. Jako tlumočník mezi zúčastněnými stranami a rozplétač zapleteného kdysi v terapii... Taky když se dá přeložit něco krásného nebo důležitého - aby o tom vědělo víc lidí. No - a teď je válka. A najednou je to všechno třeba. Snad to aspoň kouskem přispěje...