Ruské proukrajinské legie vyzývají Moskvu

Ruský dobrovolnický sbor a legie Svoboda Ruska, jednotky, které operují v Bělgorodské oblasti, vyzvaly dnes jejího gubernátora k rozhovoru o stávající situaci výměnou za dva ruské vojáky zajaté během akce. Gubernátor Gladkov na návrh dle očekávání nepřistoupil.

Ve své reakci, kterou zveřejnil na vlastním kanálu, mluvil Gladkov o fašistech, kteří nesou odpovědnost za zmrzačené děti a mrtvé staré lidi, vyjádřil pochybnost, že jsou zajatci ještě naživu, a naději, že legionáři už naopak naživu nejsou. Pro vojáky přijít odmítl, vyzval však “diverzanty”, aby zajatce, pokud žijí, dopravili do Šebekina, a zaručil se jim za bezpečnost.

Mezitím Natočil vzkaz i Jevgenij Prigožin, Gladkova v něm označil za zbabělce s tím, že on na schůzku někoho pošle, pokud se ze správy oblasti nikdo neodhodlá, načež zažertoval v tom smyslu, že pokud by byl přítomen Zelenskyj, dorazil by dokonce osobně.

Ruský dobrovolnický sbor a legie Svoboda Ruska po návratu do zázemí natočili v odpověď následující video, v němž prohlašují, že gubernátor nemá situaci pod kontrolou a oni nadále budou jednat s jeho nadřízenými – tedy s Moskvou.

Celé prohlášení:

(cz sub)


Financujeme se sami. Ze svých – a z toho, co nám pošlete 🙂

Staňte se přáteli statečných

Každý, kdo se rozhodne stránku podpořit pravidelnou měsíční platbou 250 korun a více, i každý, kdo ji podpoří jednorázově částkou 1000 korun a více, může se stát přítelem statečných naší stránky. Přátelé statečných se aktivně podílejí na boji proti Kremlu.

Pravidelná měsíční podpora

Jednorázová podpora


Jsou pro Vás naše texty užitečné? Chcete nám umožnit kvalitnější práci a širší záběr? Pomozte nám sdílením textů, které Vás zaujaly, podpořte naši stránku finančně, doporučte ji přátelům…

Děkujeme!

Pravidelná měsíční podpora

(v libovolné výši)

Jednorázová podpora

(v libovolné výši)