IRPIŇSKÁ DEKLARACE

Text prohlášení o spolupráci, doslovný překlad bez dodatků a úprav, zdroj: FB Ilji Ponomarjova

Irpiň, 31. 8. 2022

Tímto jsme se my, zástupci Legie „Svoboda Ruska“, Ruského dobrovolnického sboru a Národní republikánské armády, kteří sdílíme společný úkol osvobodit Rusko od Putinovy ​​tyranie, potlačit teror kremelských bezpečnostních sil proti občanům vlastní i ostatních zemí – a co nejrychleji ukončit agresivní válku proti Ukrajině, dohodli na následujícím:

Legie „Svoboda Ruska“, Ruský dobrovolnický sbor a Národní republikánská armáda organizují koordinaci svých akcí v ozbrojeném odporu proti Putinovu fašismu. Legie „Svoboda Ruska“, Ruský dobrovolnický sbor a Národní republikánská armáda budou provádět společnou informační politiku, vysvětlovat své cíle a záměry ruské společnosti a také zajišťovat agitaci mezi odpůrci putinismu.

Legie „Svoboda Ruska“, Ruský dobrovolnický sbor a Národní republikánská armáda při zachování samostatné symboliky každé ze svých jednotek přijímají společnou bílo-modro-bílou vlajku jako symbol společného boje.

Legie „Svoboda Ruska“, Ruský dobrovolnický sbor a Národní republikánská armáda vytvoří Politické centrum, aby zastupovalo jejich zájmy před státními orgány různých zemí, a pro organizaci společné informační politiky. Koordinací činnosti Centra je pověřen Ilja Vladimirovič Ponomarev.

Legie „Svoboda Ruska“, Ruský dobrovolnický sbor a Národní republikánská armáda potvrzují, že se chopili zbraně, aby bojovali výhradně proti uzurpátorům moci v Rusku, válečným štváčům a organizátorům války a jejich lokajům a finančníkům. Obyčejní civilisté Ruska, oklamaní Putinovou propagandou, nejsou našimi nepřáteli – jsou to ti, které Legie „Svoboda Ruska“, Ruský dobrovolnický sbor a Národní republikánská armáda ochrání a osvobodí od nezákonných a zdiskreditovaných úřadů.

Naším cílem je svobodné demokratické Rusko, postavené na principech samosprávy občanů a sociální spravedlnosti, bez oligarchie a korupce, bez policejního násilí a svévole úředníků, bez válek a anexí, bez kolonií a okupovaných území, kde každý národ volí svou vlastní cestu.

Vyzýváme představitele ruské opozice a občany, aby odložili všechny pochybnosti a neshody a připojili se k našemu boji. Pouze nekompromisní a rozhodné rázné akce mohou zastavit zločinecký gang Putina a jeho nohsledů, kteří se nezastaví před ničím, aby uspokojili své přebujelé choutky a ambice.

Dny pokojných protestů jsou nenávratně pryč. Únorová rozsáhlá invaze na Ukrajinu ukončila čas otázek: Kremelský režim musí být zničen ve jménu světového míru a zachování životů Rusů a Ukrajinců.

Děláme správnou věc! Společně vyhrajeme!

legie „Svoboda Ruska“;
Ruský dobrovolnický sbor;
Národní republikánská armáda, v zastoupení – Ilja Ponomarjov.

viz. předchozí dva články LegieA další vývoj:


About Anna Valentová 201 Článků
Narozena 1968. Pražák v jizerskohorském exilu. Vlastně pořád překládám. Jako tlumočník mezi zúčastněnými stranami a rozplétač zapleteného kdysi v terapii... Taky když se dá přeložit něco krásného nebo důležitého - aby o tom vědělo víc lidí. No - a teď je válka. A najednou je to všechno třeba. Snad to aspoň kouskem přispěje...