Bělgorodská oblast, Karélie a tři další regiony hlasují o samostatnosti

Začalo už druhé letošní online referendum o sebeurčení ruských regionů. Kremlu se neptali.

12. 5. 2023 byly vyhlášeny výsledky prvních pěti online referend o nezávislosti na Ruské federaci. Hlasovali občané Sibiře, Uralu, Kubaně (Krasnodarská oblast), Königsbergu (Kaliningrad a Kaliningradská oblast) a Ingrie (Petrohrad a Leningradská oblast). Referenda se zúčastnilo více než 5 500 000 občanů jmenovaných oblastí a všech pět zvolilo samostatnost.

Od půlnoci 1. 7. 2023 běží druhé hlasování, které skončí půlnocí v noci na 16. 7., rozhoduje se o Čuvašsku, Karélii, Voroněžské, Bělgorodské a Novgorodské oblasti. Za prvních 24 hodin hlasovalo v každém regionu 30 – 50 tisíc občanů.

Průběh referend i dalších navazujících aktivit můžete sledovat na google překladu stránky (odkaz bude i na našem webu), informace budeme doplňovat.


Stránka OSM STATEČNÝCH se snaží informovat o Rusech bojujících proti Kremlu. Dění v příhraničních oblastech, na Ukrajině i uvnitř Ruska nabírá na obrátkách; aby s ním naše stránka udržela krok, potřebuje Vaši podporu.

Financujeme se sami. Ze svých – a z toho, co nám pošlete 🙂

Staňte se přáteli statečných

Každý, kdo se rozhodne stránku podpořit pravidelnou měsíční platbou 250 korun a více, i každý, kdo ji podpoří jednorázově částkou 1000 korun a více, může se stát přítelem statečných naší stránky. Přátelé statečných se aktivně podílejí na boji proti Kremlu.

Pravidelná měsíční podpora

Jednorázová podpora


Jsou pro Vás naše texty užitečné? Chcete nám umožnit kvalitnější práci a širší záběr? Pomozte nám sdílením textů, které Vás zaujaly, podpořte naši stránku finančně, doporučte ji přátelům…

Děkujeme!

Pravidelná měsíční podpora

(v libovolné výši)

Jednorázová podpora

(v libovolné výši)