Humanitární koridor pro obyvatele Kurské a Bělgorodské oblasti

Výzva ruských proukrajinských dobrovolnických jednotek operujících na území Ruské federace:

V souvislosti s probíhající územně ohraničenou vojenskou operací v Kurské a Bělgorodské oblasti vyzýváme k urychlené evakuaci obyvatele na mapě zobrazených osad v pohraničních oblastech. Zachraňte životy své i svých dětí!

Vidíme, že Putinovi vojáci se skrývají mezi civilisty, naším úkolem je tedy zajistit maximální bezpečnost pro místní obyvatelstvo.

Z tohoto důvodu poskytujeme civilnímu obyvatelstvu i ruskému vojenskému personálu humanitární koridor, jímž mohou od dnešních (14. března) 21:00 do 15. března do 7:00 volně opustit uvedené obce. Poté zahájíme masivní útok na Putinovu armádu v obcích vyznačených na mapě na fotografii.

AKTUALIZOVÁNO:

Humanitární koridor otevřený od 21:00 do dnešních (15. 3.) 7:00 využilo podle místních v Bělgorodské oblasti až 7000 vozidel, z Kursku jich odjelo na 600. Koridor bude ve stejném čase otevřen znovu v noci z 15. na 16. března.

Překlad bez dodatků a úprav. Text nevyjadřuje postoj redakce.  

Naše stránka informuje o ruském odboji. Podpořit ji můžete níže:

PODPOŘTE NAŠI STRÁNKU!

About Anna Valentová 211 Článků
Narozena 1968. Pražák v jizerskohorském exilu. Vlastně pořád překládám. Jako tlumočník mezi zúčastněnými stranami a rozplétač zapleteného kdysi v terapii... Taky když se dá přeložit něco krásného nebo důležitého - aby o tom vědělo víc lidí. No - a teď je válka. A najednou je to všechno třeba. Snad to aspoň kouskem přispěje...