Sebevražda absolutně nepřipadá v úvahu

Ilja Jašin nedovolí režimu vyrobit “nehodu”

Zdroj: FB Ilji Jašina (původní post pod článkem)

Foto: Alexandra Astachova

Po rozhodnutí moskevského městského soudu z 19. dubna nabyl můj rozsudek „právní“ moci. Nyní mám být převezen z moskevského vězení do trestanecké kolonie. Kdy a jak přesně, není známo. Může se to stát zítra nebo za pár týdnů.

Když opustím vazební věznici, ztratím na nějakou dobu kontakt s vnějším světem. Neexistuje způsob, jak nahlásit svou polohu ve vlaku nebo na přestupních místech. Dokud nedorazím do kolonie, ani právníci, ani příbuzní nebudou vědět, kde jsem. Jak dlouho bude cesta trvat, to nikdo nedokáže říct.

Je to běžná praxe. Jsem na to připraven a beru to v klidu. Ale pro jistotu chci učinit malé prohlášení:

  1. Můj zdravotní stav je v naprostém pořádku. Jsem v dobré fyzické kondici, netrpím chronickými nemocemi a neužívám žádné léky. To vše potvrdilo nedávné vyšetření na lékařské jednotce SIZO-4.
  2. Můj duševní stav je v normálu, emoce jsou stabilní. Netrpím žádnými úzkostnými poruchami, depresemi nebo apatií.
  3. Nemám sebevražedné sklony. Za žádných okolností nespácham sebevraždu. To absolutně nepřipadá v úvahu.
  4. Buduji se spoluvězni nekomplikované, klidné vztahy. Na provokace nereaguji. Za více než 9 měsíců ve vězení jsem nikdy nezažil žádné konfliktní situace, natož fyzické potyčky, ani v celách, ani na shromaždištích, ani při převozech.
  5. Všechno bude v pořádku.
About Anna Valentová 201 Článků
Narozena 1968. Pražák v jizerskohorském exilu. Vlastně pořád překládám. Jako tlumočník mezi zúčastněnými stranami a rozplétač zapleteného kdysi v terapii... Taky když se dá přeložit něco krásného nebo důležitého - aby o tom vědělo víc lidí. No - a teď je válka. A najednou je to všechno třeba. Snad to aspoň kouskem přispěje...