Děláme jim válku nerentabilní, říkají železniční partyzáni

Zastav Putina, zastav válku

Už patnáct měsíců bez jediné kapky krve prodražují a ztěžují dopravu vojenského materiálu Ruské federace pro válku na Ukrajině. I hnutí ZASTAV VAGÓNY reaguje na dění v Bělgorodské oblasti, rozhodně ale neskládá ruce do klína.

ZASTAV VAGÓNY

Prohlášení hnutí ZASTAV VAGÓNY k dění v Bělgorodské oblasti:

Ti, kteří plánují evakuaci z regionů sousedících s Ukrajinou – nebojte se, klidně odjeďte po železnici. Sabotáže osobních vlaků jsme dosud neorganizovali a ani teď to neplánujeme.👌Kromě toho, ZASTAV VAGÓNY přestává aktivně konat v Bělgorodské oblasti, postupně omezujeme činnost i v Kursku a Brjansku.

Ne, toto není konec boje. Přesouváme se do vnitrozemí. Vojenské dodávky jsou stále na cestě do válečné zóny a stále je třeba je zastavit.

Náš cíl zůstává stejný – zastavit válku. Vedení země to může udělat. Jen jim tu myšlenku musíme vnuknout. A na tom pracujeme 💪


“Pitěr”

(Petrohrad)

Stanice Dačnoje, na úseku Borovaja – Ligovo – byla spálena rozvodná skříň.
Stanice Zaněvskij Post-1 – další dvě.

Slíbili jsme, že budeme pokračovat v práci daleko od rusko-ukrajinských hranic – děláme to 🙂

Železniční odpor je nekrvavý a bezpečný. Ničíme železniční majetek, zapalujeme rozvaděče, vykolejujeme nákladní vlaky. Děláme válku nerentabilní.

Bez jediné oběti za 15 měsíců.


Počet pokusů (černá) a dokonaných podpalů (železniční rozvaděče apod.)

Zdroje: partyzánské telegramové kanály poskytnuvší videopotvrzení akce, zdroje media “Vot tak”, vyjádření “siloviků”

(od 1. ledna do 25. května 2023)

🤔🤔🤔
Кdopak to může být?

Válka neprojde!

About Anna Valentová 201 Článků
Narozena 1968. Pražák v jizerskohorském exilu. Vlastně pořád překládám. Jako tlumočník mezi zúčastněnými stranami a rozplétač zapleteného kdysi v terapii... Taky když se dá přeložit něco krásného nebo důležitého - aby o tom vědělo víc lidí. No - a teď je válka. A najednou je to všechno třeba. Snad to aspoň kouskem přispěje...