Partyzáni zrušili dva Ruslany jedním dronem

Zpráva od Celonárodního hnutí legie Svoboda Ruska

Zdroj: Telegram hnutí

👏 Zatímco my na frontě mícháme zbytky ORKestru s jarním bahnem, náš odboj aktivně pracuje v týlu nepřítele.

V noci (4. 5. 2023) se objevily informace, že nejméně jeden AN-124-100 (“Ruslan”) (největší vojenské nákladní letadlo na světě – pozn. red.) byl poškozen na letišti Sešča v Brjanské oblasti. Cena jednoho takového letadla se odhaduje nejméně na 70 milionů amerických dolarů. V ruských leteckých silách podle různých zdrojů nebylo (do 3. května 2023😈) v provozuschopném stavu více než 12 takových letadel. Jejich výroba nebo oprava vlastními silami v Ruské federaci je nemožná. Kvazivláda Ruské federace o skutečných ztrátách bojových letounů v důsledku nočního útoku dronu mlčí – ale my k tomu máme co říci:

❗️ Starostliví Rusové z legionářského odboje se s námi podělili o informaci, že skutečný rozsah škod na technice v místě převyšuje oficiálně deklarovaný – jeden AN-124-100 – plně natankovaný a připravený – nebyl poškozen, ale zcela zničen; další letoun stejného typu byl zasažen šrapnely a má proděravělý trup. Není dosud známo, zda je výčet konečný, čekáme na satelitní snímky z místa akce.

Děkujeme dobrovolníkům Legie v týlu, že nás informovali: držíme prst na pulsu i nadále.

“L”
Za Rusko! Za svobodu!


About Anna Valentová 190 Článků
Narozena 1968. Pražák v jizerskohorském exilu. Vlastně pořád překládám. Jako rodinný, individuální i skupinový terapeut - tlumočník mezi zúčastněnými stranami a rozplétač zapleteného... Taky když se dá přeložit něco krásného nebo důležitého - aby o tom vědělo víc lidí. No - a teď je válka. A najednou je to všechno třeba. Snad to aspoň kouskem přispěje...