Šéf ukrajinské rozvědky Kyrylo Budanov věří ruským jednotkám operujícím u Bělgorodu.

V Kyjevě proběhlo Fórum podpory ruských dobrovolníků bojujících za nezávislost Ukrajiny a svobodu Ruska. Mezi jinými na něm promluvil šéf ukrajinské rozvědky, generálporučík Kyrylo Budanov. Fórum si zaslouží samostatný článek, Budanovovo vystoupení však přinášíme nezkrácené už nyní:

Vážení účastníci fóra!

Ruské dobrovolnické formace jsou jednotky Rusů, které jednají ve spolupráci s námi, ale autonomně.

Jsem rád, že na Fóru vidím zástupce větší části ruských dobrovolnických formací: legie Svoboda Ruska a Sibiřského praporu. V dohledné době bude opozičních organizací přibývat, protože Rusko se začíná probouzet.

Ve spolupráci s opozičními politiky vedete férový boj za nové Rusko, které bude osvobozeno od temnoty totality a sebeizolace, do níž byli všichni Rusové uvrženi fašistickým Putinovým režimem.

Režimem archaismu, úpadku, senilních postojů vytvořených chorobně narušenou osobností.

Ohraničená vojenská operace v Bělgorodské a Kurské oblasti je pouhým počátkem cesty v boji za vaši rodnou zemi.

Dala si za cíl stáhnout zálohy Putinovy ​​armády z ukrajinské fronty, zdiskreditovat volební proces v Ruské federaci, který mnoho organizací považuje za nelegitimní, vyzvat světové společenství, aby neuznávalo Putina jako legitimního prezidenta Ruské federace – a také probudit vědomí Rusů.

Během této vojenské operace se pod kontrolu dostala řada pohraničních osad – a útoky jsou prováděny výhradně na vojenskou infrastrukturu Putinových jednotek.

Nejdůležitější otázka: co se stalo 13. – 18. března v Bělgorodské a Kurské oblasti?

Občané Ruské federace se rozhodli osvobodit svou zemi od starce a jeho přisluhovačů, starce, který si uzurpoval moc, nezákonně změnil ústavu a žije i se svými přisluhovači v alternativní realitě. Válka proti Putinovu režimu je zákonným právem občanů, právem požadovat spravedlnost a lepší životní podmínky pro celou Ruskou federaci, nejen pro “kooperativ Ozero”.

Volby v Rusku jsou nelegitimní od samého počátku. Putin opakovaně porušil ústavu a tím otevřel Pandořinu skříňku. Kreml jako vždy překrucuje fakta. Je to důsledek zločinů samotného Putina, jeho agrese vůči Ukrajině a dalším zemím, zločinů vůči vlastním lidem.

V Ruské federaci začaly masivní “volební nepokoje”. Nikde na světě, v celé historii voleb, nebylo tolik zničených a poškozených volebních uren. Jakýkoli výsledek, který ruská ústřední volební komise ohlásí, bude falešný, protože volby neproběhly – a nejen v příhraničních regionech. Velké množství volebních místností nebude moci sčítat hlasovací lístky, protože jsou tu ruští aktivisté, kteří chápou podlost těchto voleb, a lístky znehodnocují. Jinými slovy, už v tuto chvíli je jasné, že výsledky voleb přinejmenším nelze spočítat.

Putin chápe, že se v očích světových lídrů, především Číny, stává nestabilním vládcem, který nedokáže zajistit pořádek v době voleb ve vlastní zemi. Před svými lidmi a elitami se ukazuje jako slaboch. A slabosti se bojí nejvíc.

To, co se nyní děje v Ruské federaci, oslabuje režim obecně a Putina osobně. Musíme využít této slabosti a udělat z ní další zbraň.

Váš boj se posouvá do nové fáze a nyní máte více odpovědnosti: vaší povinností vůči své rodné zemi není jen bojovat proti fašistickému režimu, ale také sjednotit všechny zdravé opoziční síly do jedné mocné pěsti a zachránit zemi před pádem do propasti.

Věřím ve vás, věřím v nové Rusko, které budete muset znovuvytvořit.

Překlad bez dodatků a úprav. Text nevyjadřuje postoj redakce.  

Zdroj: Telegram ukrajinské rozvědky, Telegraph

Naše stránka informuje o ruském odboji. Podpořit ji můžete níže:

PODPOŘTE NAŠI STRÁNKU!

About Anna Valentová 211 Článků
Narozena 1968. Pražák v jizerskohorském exilu. Vlastně pořád překládám. Jako tlumočník mezi zúčastněnými stranami a rozplétač zapleteného kdysi v terapii... Taky když se dá přeložit něco krásného nebo důležitého - aby o tom vědělo víc lidí. No - a teď je válka. A najednou je to všechno třeba. Snad to aspoň kouskem přispěje...