Důstojník Legie se obrací k ruské opozici

Tento režim už nelze dál trpět. Pouze v jednotě dokážeme odolat vrahům naší země

uvádíme přepis výzvy bez dodatků a úprav

Zdravím vás, občané svobodného Ruska. Hovoří k vám velitel Sobol. Je něco, co vám chci říci:

Diktátor Putin nás, ruský národ, už více než dvacet okrádá. Krátí naše práva a svobody. Posílá nás trpět do války, kterou rozpoutal on sám. Nastal čas to ukončit.

My, legionáři, si přejeme, aby “překrásné Rusko budoucnosti” nastalo už dnes. My už bojujeme. Za naši velkou zemi, za život Rusů, zbavený tyranie a bezpráví.

Vyzýváme všechny představitele ruské opozice, všechny normálně uvažující Rusy, aby se společně s námi stali jednotnou informační a bojovou frontou proti diktátoru Putinovi. Všechny uvědomělé občany Ruska, připravené aktivně bojovat za spravedlnost a pravdu, zveme do našich řad.

Už jsme tyrana donutili bát se našich činů, ale pro dosažení celkového vítězství musíme dále pokračovat.

Nemlčte! Mluvte o svobodném Rusku všemi dostupnými způsoby. Rozšiřujte naši výzvu. Tento režim už nelze dál trpět. Pouze v jednotě dokážeme odolat vrahům naší země a poté učinit Rusko spravedlivým a svobodným pro všechny jeho občany.


About Anna Valentová 190 Článků
Narozena 1968. Pražák v jizerskohorském exilu. Vlastně pořád překládám. Jako rodinný, individuální i skupinový terapeut - tlumočník mezi zúčastněnými stranami a rozplétač zapleteného... Taky když se dá přeložit něco krásného nebo důležitého - aby o tom vědělo víc lidí. No - a teď je válka. A najednou je to všechno třeba. Snad to aspoň kouskem přispěje...