Cvičí vojáky pro Ukrajinu i domácí odboj

Občanská rada otevřela mobilizační centrum

Překlad článku z The Insider

Občanská rada, složená z osobností veřejného života z 9 ruských regionů, oznámila vytvoření Mobilizačního technického centra pro Rusy, kteří chtějí dobrovolně sloužit v ozbrojených silách Ukrajiny. Na dotaz listu The Insider, kdo organizaci tvoří, člen Občanské rady Denis Sokolov odpověděl, že zatím není možné jmenovat všechny účastníky – jsou mezi nimi prominenti, „kteří si ještě nezajistili týl. “

„V tuto chvíli je známo, že se jedná o tři kavkazské republiky – Čerkesy zastupuje Ibragim Jaganov, Čečenci a Dagestánci ještě nejsou oprávněni to oznámit, ale brzy tak učiní. Čtyři oblasti za Uralem. A dvě – v evropské části. Teď přidáváme několik dalších krajů,“ poznamenal Sokolov.

Nyní začala sbírka na školení a zajištění všeho potřebného pro 200 dobrovolníků. Odborný výcvik bude veden za asistence velení ozbrojených sil Ukrajiny a Ruského dobrovolnického sboru.

Podle tiskové zprávy organizace, kterou má The Insider k dispozici, se nyní každý Rus „může zúčastnit boje proti Putinovi a jeho mafii“.

„Mobilizační centrum je prvním výsledkem naší práce, který veřejně prezentujeme a kolem kterého navrhujeme upevnit občanský odpor Rusů, kteří si uvědomují, že moc v Rusku byla uzurpována a nezákonně držena silou,“ vysvětluje Sokolov.

Rada oznamuje, že se ve své činnosti řídí deklaracemi lidských práv OSN a Rady Evropy.

Denis Sokolov v rozhovoru pro The Insider poznamenal, že dobrovolníkům a jejich příbuzným bude poskytnuta právní ochrana a pomoc při odchodu z Ruska a jejich jména se objeví na velmi omezených seznamech.

„Neměli by mluvit veřejně a objevovat se v nějakých příbězích. V prostředí orgánů činných v trestním řízení se mluví o tom, že jsou prověřováni.“ Poznamenal, že Rada je bude chránit před pronásledováním v Rusku, včetně obvinění z velezrady.

„Z našeho pohledu je to režim, kdo páchá zradu. Nevidíme prostor pro jednání, takže ochrana musí být absolutní,“ dodal Sokolov.

Video Občanské Rady, české titulky

About Anna Valentová 190 Článků
Narozena 1968. Pražák v jizerskohorském exilu. Vlastně pořád překládám. Jako rodinný, individuální i skupinový terapeut - tlumočník mezi zúčastněnými stranami a rozplétač zapleteného... Taky když se dá přeložit něco krásného nebo důležitého - aby o tom vědělo víc lidí. No - a teď je válka. A najednou je to všechno třeba. Snad to aspoň kouskem přispěje...