Cvičí vojáky pro Ukrajinu i domácí odboj

POMOZTE NÁM INFORMOVAT!

Občanská rada otevřela mobilizační centrum

Překlad článku z The Insider

Občanská rada, složená z osobností veřejného života z 9 ruských regionů, oznámila vytvoření Mobilizačního technického centra pro Rusy, kteří chtějí dobrovolně sloužit v ozbrojených silách Ukrajiny. Na dotaz listu The Insider, kdo organizaci tvoří, člen Občanské rady Denis Sokolov odpověděl, že zatím není možné jmenovat všechny účastníky – jsou mezi nimi prominenti, „kteří si ještě nezajistili týl. “

„V tuto chvíli je známo, že se jedná o tři kavkazské republiky – Čerkesy zastupuje Ibragim Jaganov, Čečenci a Dagestánci ještě nejsou oprávněni to oznámit, ale brzy tak učiní. Čtyři oblasti za Uralem. A dvě – v evropské části. Teď přidáváme několik dalších krajů,“ poznamenal Sokolov.

Nyní začala sbírka na školení a zajištění všeho potřebného pro 200 dobrovolníků. Odborný výcvik bude veden za asistence velení ozbrojených sil Ukrajiny a Ruského dobrovolnického sboru.

Podle tiskové zprávy organizace, kterou má The Insider k dispozici, se nyní každý Rus „může zúčastnit boje proti Putinovi a jeho mafii“.

„Mobilizační centrum je prvním výsledkem naší práce, který veřejně prezentujeme a kolem kterého navrhujeme upevnit občanský odpor Rusů, kteří si uvědomují, že moc v Rusku byla uzurpována a nezákonně držena silou,“ vysvětluje Sokolov.

Rada oznamuje, že se ve své činnosti řídí deklaracemi lidských práv OSN a Rady Evropy.

Denis Sokolov v rozhovoru pro The Insider poznamenal, že dobrovolníkům a jejich příbuzným bude poskytnuta právní ochrana a pomoc při odchodu z Ruska a jejich jména se objeví na velmi omezených seznamech.

„Neměli by mluvit veřejně a objevovat se v nějakých příbězích. V prostředí orgánů činných v trestním řízení se mluví o tom, že jsou prověřováni.“ Poznamenal, že Rada je bude chránit před pronásledováním v Rusku, včetně obvinění z velezrady.

„Z našeho pohledu je to režim, kdo páchá zradu. Nevidíme prostor pro jednání, takže ochrana musí být absolutní,“ dodal Sokolov.

Video Občanské Rady, české titulky

POMOZTE NÁM INFORMOVAT!