Poradce Zelenského potvrdil, že Ukrajina je připravena poskytnout humanitární koridory pro civilní obyvatele Ruska v Bělgorodské oblasti

Mychajlo Podoljak potvrdil nabídku ruských proukrajinských legií pro obyvatele ostřelovaných příhraničních oblastí Ruské federace, uvádí RBC-Ukraine s odvoláním na vysílání telethonu United News.

RDS (Ruský dobrovolnický sbor, pozn. red.) nepochybně demonstruje alternativní postoj k tomu, jak by země měla zacházet se svými občany – zatímco Putinovi vojáci, aniž by změnili taktiku “lidských štítů”, ohrožují civilisty na jejich pozemcích a v jejich domovech.

Rusko rozmisťuje své síly v obytných oblastech, [bojovníci] RDS tam jdou a bojují přímo s jednotkami Ruské federace a Rusko ostatními jednotkami útočí na civilní obyvatelstvo Ruska,” zdůraznil.

Uvedl také, že v souvislosti se situací v Bělgorodské oblasti Ruské federace Ukrajina souhlasí s tím, že poskytne místním obyvatelům humanitární koridory k opuštění válečné zóny.

“Bojovníci RDS vycházejí z klíčových humanitárních standardů, proto oznamují, že mohou koridory zorganizovat… Ukrajina je připravena humanitární koridory poskytnout, bude-li to nutné – pro záchranu civilních obyvatel Ruska,” dodal poradce šéfa prezidentské kanceláře.


V oblasti Bělgorod pokračuje speciální operace Ruského dobrovolnického sboru a Legie Svoboda Ruska. Bojovníci začali dostávat mnoho žádostí, aby pomohli s evakuací regionu.

Zástupce Ruského dobrovolnického sboru Alexandr s volacím znakem “Fortuna” o tom rovněž hovořil ve vysílání telethonu. Navíc zdůraznil, že Rusové obyvatelům Bělgorodské oblasti koridory poskytují, nicméně nezaručují jejich bezpečnost, uvádí Kanal24.


PODPOŘTE NAŠI STRÁNKU!

About Anna Valentová 201 Článků
Narozena 1968. Pražák v jizerskohorském exilu. Vlastně pořád překládám. Jako tlumočník mezi zúčastněnými stranami a rozplétač zapleteného kdysi v terapii... Taky když se dá přeložit něco krásného nebo důležitého - aby o tom vědělo víc lidí. No - a teď je válka. A najednou je to všechno třeba. Snad to aspoň kouskem přispěje...