Poradce Zelenského potvrdil, že Ukrajina je připravena poskytnout humanitární koridory pro civilní obyvatele Ruska v Bělgorodské oblasti

Mychajlo Podoljak potvrdil nabídku ruských proukrajinských legií pro obyvatele ostřelovaných příhraničních oblastí Ruské federace, uvádí RBC-Ukraine s odvoláním na vysílání telethonu United News.

RDS (Ruský dobrovolnický sbor, pozn. red.) nepochybně demonstruje alternativní postoj k tomu, jak by země měla zacházet se svými občany – zatímco Putinovi vojáci, aniž by změnili taktiku “lidských štítů”, ohrožují civilisty na jejich pozemcích a v jejich domovech.

Rusko rozmisťuje své síly v obytných oblastech, [bojovníci] RDS tam jdou a bojují přímo s jednotkami Ruské federace a Rusko ostatními jednotkami útočí na civilní obyvatelstvo Ruska,” zdůraznil.

Uvedl také, že v souvislosti se situací v Bělgorodské oblasti Ruské federace Ukrajina souhlasí s tím, že poskytne místním obyvatelům humanitární koridory k opuštění válečné zóny.

“Bojovníci RDS vycházejí z klíčových humanitárních standardů, proto oznamují, že mohou koridory zorganizovat… Ukrajina je připravena humanitární koridory poskytnout, bude-li to nutné – pro záchranu civilních obyvatel Ruska,” dodal poradce šéfa prezidentské kanceláře.


V oblasti Bělgorod pokračuje speciální operace Ruského dobrovolnického sboru a Legie Svoboda Ruska. Bojovníci začali dostávat mnoho žádostí, aby pomohli s evakuací regionu.

Zástupce Ruského dobrovolnického sboru Alexandr s volacím znakem “Fortuna” o tom rovněž hovořil ve vysílání telethonu. Navíc zdůraznil, že Rusové obyvatelům Bělgorodské oblasti koridory poskytují, nicméně nezaručují jejich bezpečnost, uvádí Kanal24.


Financujeme se sami. Ze svých – a z toho, co nám pošlete 🙂

Staňte se přáteli statečných

Každý, kdo se rozhodne stránku podpořit pravidelnou měsíční platbou 250 korun a více, i každý, kdo ji podpoří jednorázově částkou 1000 korun a více, může se stát přítelem statečných naší stránky. Přátelé statečných se aktivně podílejí na boji proti Kremlu.

Pravidelná měsíční podpora

Jednorázová podpora


Jsou pro Vás naše texty užitečné? Chcete nám umožnit kvalitnější práci a širší záběr? Pomozte nám sdílením textů, které Vás zaujaly, podpořte naši stránku finančně, doporučte ji přátelům…

Děkujeme!

Pravidelná měsíční podpora

(v libovolné výši)

Jednorázová podpora

(v libovolné výši)