Volali po zabíjení a teď jsou mrtví

Národní republikánská armáda se po atentátu na Darju Duginovou přihlásila i k výbuchu, který zabil Vladlena Tatarského

Prostřednictvím našich kanálů v Rusku jsme obdrželi prohlášení zástupců Národní republikánské armády, kteří deklarují svou účast na likvidaci Vladlena Tatarského. Zde je text tohoto prohlášení:

My, petrohradská sekce Národní republikánské armády, prohlašujeme:

Zorganizovali jsme a provedli 2. dubna 2023 akci proti skupině Z-aktivistů a osobně proti známému válečnému štváči a válečnému propagandistovi, válečnému zločinci Maximu Fominovi, známému jako Vladlen Tatarskij. Tuto akci jsme připravili a provedli autonomně, nemáme žádné spojení a neobdrželi jsme pomoc od žádných zahraničních struktur, natož od jejich speciálních služeb.

Tato akce byla provedena v klubu, který vlastní jeden z nejznámějších ruských gangsterů a zločinců Jevgenij Prigožin. V důsledku akce klub zastaví svou činnost. S tím jsme spokojeni.

Akce, kterou jsme provedli, nebyla namířena proti civilistům a všechny oběti patří mezi aktivní stoupence války, ospravedlňující válečné zločiny Putinova režimu na Ukrajině.

Ruské bezpečnostní síly jednají svým tradičním stylem – obviňují a zavírají ty, na které dosáhnou, bez ohledu na to, zda jsou do věci skutečně zapojeni, jako se to stalo Darje Trepovové. Darja Trepovová, známá postava levicového a feministického hnutí, je hrdinka. V době, kdy mnozí „opozičníci“ psali příspěvky na Facebook a svítili baterkami, bojovala, chodila na protesty a riskovala svou svobodu účastí ve všech opozičních hnutích, která se od ní nyní odvracejí.

Žádáme ruské lidskoprávní aktivisty, aby pomohli Darje Trepovové a dalším nevinným lidem, kteří se dostávají do spárů Putinových gardistů. Vyzýváme také ruské opozičníky, aby na toto téma nespekulovali a nepomáhali tak “vyšetřovatelům”; a aby se k Darjině postavení, jež je postavením rukojmí systému, chovali s pochopením.

Darja Trepovová

Vyzýváme lid Ruska, aby následoval náš příklad a kladl veškerými myslitelnými způsoby odpor zločinnému ruskému režimu až do jeho úplného zničení. Zločinci se na ruské půdě nebudou cítit bezpečně!

Rusko bude svobodné!

petrohradská sekce NRA

Budeme za tebe bojovat, Darjo, osvobodíme tě!


Podrobně zpracované téma atentátu na Vladlena Tatarského najdete apříklad na VÁLKA ONLINE

About Anna Valentová 201 Článků
Narozena 1968. Pražák v jizerskohorském exilu. Vlastně pořád překládám. Jako tlumočník mezi zúčastněnými stranami a rozplétač zapleteného kdysi v terapii... Taky když se dá přeložit něco krásného nebo důležitého - aby o tom vědělo víc lidí. No - a teď je válka. A najednou je to všechno třeba. Snad to aspoň kouskem přispěje...