Ruští legionáři oznamují Kremlu: “Vracíme se do vlasti”

Legie Svoboda Ruska a Ruský dobrovolnický sbor posouvají nedávno deklarovanou spolupráci ke konkrétním činům. Putinovu režimu i ruským občanům adresují jasný vzkaz. A důkazů přibývá.

Prohlášení legie Svoboda Ruska:

(zapněte si cz titulky)

Obyvatelé Ruska! Jsme Rusové stejně jako vy. Lišíme se pouze tím, že my jsme nadále nechtěli ospravedlňovat činy zločinců u moci a chopili jsme se zbraní na obranu naší i vaší svobody.

Ale dnes je ten čas, kdy musí každý převzít odpovědnost za svou budoucnost. Je čas, aby kremelská diktatura skončila:

🔥 Legie se vrací domů.

🗣 Obyvatelé příhraničních regionů!

Zůstaňte doma, nebraňte se a nebojte se: nejsme vaši nepřátelé. Na rozdíl od Putinových zombií jsou pro nás civilisté nedotknutelní a nepoužíváme je pro vlastní účely. Svoboda je blízko!

Všem, kteří nás sledují: brzy dodáme všechny podrobnosti, zůstaňte na příjmu.

“L”
Za Rusko! Za svobodu!


Prohlášení Ruského dobrovolnického sboru:

(zapněte si cz titulky)

Přátelé!

Začínají se vynořovat plamínky nadcházejícího boje o budoucnost Ruska. Naši spojenci po celé zemi se připravují na akci. Nejsou možná ještě vybaveni jako profesionálové, jsou však ozbrojení a motivovaní! Povstaňte i vy v řadách odporu!

Sláva Rusi!


Poslední zpráva od legie Svoboda Ruska:

Legie a RDK zcela osvobodily osadu Kozinka, oblast Bělgorod. Předsunuté oddíly vstoupily do Grajvoronu.

Pokračujeme.


Video z kanálu ROSPARTIZAN – technika Ruského dobrovolnického sboru v Bělgorodské oblasti

Russia Today oznamuje, že na území Grajvoronského okruhu Bělgorodské oblasti, v obci Gora-Podol, ukrajinští diverzanti obsadili Dům kultury…


VOXPOT:

Podle dostupných informací stojí za útokem Ruský dobrovolnický sbor, který to nepřímo potvrdil na svých sociálních sítích. Ukrajinské ministerstvo obrany zároveň informovalo o tom, že je do útoku zapojená také proukrajinská legie Ruská svoboda. (Svoboda Ruska – pozn. red.)

Mluvčí Vladimira Putina Dmitrij Peskov krátce po poledni oznámil, že prezident má informace o probíhající situaci. Dodal, že jde z ukrajinské strany o operaci mířenou na odvedení pozornosti od ztráty Bachmutu. Podle mluvčího má probíhat práce na likvidaci diverzantů. Sil a prostředků je podle něj na místě dost.

Před čtvrtou hodinou odpolední se podle videí na sítích začaly v oblastním městě Bělgorodě i dalších městech v okolí tvořit zácpy kvůli velkému množství lidí, kteří se začali evakuovat z oblasti.


Sledujte další vývoj událostí: Ruští legionáři oznamují Kremlu: “Vracíme se do vlasti”
About Anna Valentová 211 Článků
Narozena 1968. Pražák v jizerskohorském exilu. Vlastně pořád překládám. Jako tlumočník mezi zúčastněnými stranami a rozplétač zapleteného kdysi v terapii... Taky když se dá přeložit něco krásného nebo důležitého - aby o tom vědělo víc lidí. No - a teď je válka. A najednou je to všechno třeba. Snad to aspoň kouskem přispěje...