Výzva prchajícím Rusům

Legie Svoboda Ruska se obrací k těm, kteří kvůli mobilizaci opouštějí Rusko

Překlad výzvy bez dodatků a úprav.

Zdroj: Telegram Legie

Občané Ruska!

Od vyhlášení nelegální mobilizace v Rusku zemi opustilo téměř půl milionu lidí. Důvodem byla neochota Rusů zemřít pro imperiální ambice režimu a pro příběh vymyšlený kremelskou propagandou.

Celý svět sleduje, jak statisíce mužů spěšně překračují hranice, jak prchají před vojenskou zvůlí naší země. Národy Ruska, spoutané strachem a represemi, již dávno ztratily právo řídit svůj vlastní život.

Stát se však uprchlíkem, vzdát se a žít v lítosti a pochybách je volba slabých.

Legie “Svoboda Ruska” zvolila jinou cestu – cestu Svobody! Tato válka ukázala, že o osud a svobodu naší země je třeba bojovat.

Po boku ozbrojených sil Ukrajiny a se zbraněmi v ruce odčiňujeme chyby nás všech, které dovedly Rusko k diktatuře. Po masakrech civilistů v Kyjevské a Černihivské oblasti, teroristických útocích v Kremenčugu a Vinnici, raketových útocích na civilní konvoje v Kupjansku, Kramatorsku a Čaplyne, neustálých útocích ozbrojených sil RF na civilní objekty a civilisty se ukázalo, že my, Rusové, jednoduše nemůžeme zůstat stranou.

Každý z vás má možnost stát se součástí historie tím, že se k nám přidá v boji za spravedlnost. Ostatně – tichá nečinnost je také spoluviníkem této krvavé tragédie.

V zájmu budoucnosti našich dětí a vnoučat musíme přestat být uprchlíky a stát se bojovníky za svobodu!

Legie “Svoboda Ruska” vyhlašuje nábor pro vytvoření nových praporů. Přidejte se do našich řad – staňte se součástí historie. Pouze vy jste odpovědní za svou budoucnost a budoucnost své země.

“L”
Za Rusko! Za svobodu!


Máme novinku: PODPOŘTE LEGII SVOBODA RUSKA PŘÍMO!

Získali jsme svolení Legie použít jejich grafiku na propagační předměty v našem projektu, abychom zvýšili povědomí o ruském odboji proti putinismu. Výtěžek po odečtení našich nákladů pošleme bojovníkům Legie. (Tenhle proces vždy jednou měsíčně vyúčtujeme a zveřejníme na stránce.)

Placku i link na náš projekt, kde si sadu pěti placek můžete koupit, najdete v odkazu níže.


About Anna Valentová 211 Článků
Narozena 1968. Pražák v jizerskohorském exilu. Vlastně pořád překládám. Jako tlumočník mezi zúčastněnými stranami a rozplétač zapleteného kdysi v terapii... Taky když se dá přeložit něco krásného nebo důležitého - aby o tom vědělo víc lidí. No - a teď je válka. A najednou je to všechno třeba. Snad to aspoň kouskem přispěje...