Nepřítel mého nepřítele je mým přítelem. A co když je to Prigožin?

Jevgenij Prigožin podle všeho otevřeně vyzval na souboj současné velení armády Ruské federace. Jeho naopak FSB obvinilo z organizace ozbrojeného převratu.

průběžně aktualizujeme

Vypadá to, že občanské válce už se Rusko nemá jak vyhnout.

Odboj na situaci bude muset reagovat.

V této chvíli se zdá, že je v boji proti Putinovi na výběr – spojit se s Prigožinem, nebo zvolit vlastní cestu a získat místo spojence jednoho poměrně děsivého protivníka navíc?

Nabízíme vyjádření nejpohotovějších odbojových uskupení z jejich telegramových kanálů:


Legie Svoboda Ruska

Zajímavé události se odehrávají v naší vlasti – a velmi připomínají neklidné časy před sto lety. Hloupá, zkorumpovaná a neschopná vojensko-politická elita Putinova Ruska proměňuje statisíce mužů v mleté ​​maso.

Jevgenij Prigožin, sám člen Putinovy ​​nomenklatury, se rozhodl, že je čas, aby si zahrál vlastní hru, protože jeho “orchestr” je vždy připraven. Víme, že má mnoho příznivců mezi obyvateli Ruska a v silových složkách. Víme, že má velké politické ambice a je unavený z tlustých generálů v kancelářích, kteří neumějí bojovat doopravdy. Víme, že pokud spustí ozbrojenou vzpouru, s největší pravděpodobností uspěje.

Pamatujeme si ale také, jak on a jeho komplici řežou zaživa hlavy, zabíjejí vlastní lidi kladivem, cynicky to natáčejí na video a zesměšňují neozbrojené. Nepřipisujme mu tedy vojenskou čest a udatnost, protože ty prostě nemá.

Prigožin vyzývá k boji proti zrádným generálům a k válce až do hořkého konce. Ale tato válka není v zájmu národů Ruska. Její cíl? Prigožinova bitva se Šojgu, Gerasimovem a jejich generály je jen bitvou o peněženku a možnost pokračovat v ničení a okrádání národů. Současné Rusko je smečka šakalů, která se navzájem trhá na kusy zároveň s tím i celou zemi.

My, svobodní občané Ruska, nenecháme naše spoluobčany samotné s nejistotou a strachem. Ukončíme válku a osvobodíme naši vlast od prohnilého systému, bez ohledu na to, čí bude: Putinův nebo Prigožinův.

Naši druhové ve vlasti, připravte se! Rusko bude svobodné!


Ruský dobrovolnický sbor

Prohlášení velitele RDS k probíhajícímu dění ve vojenském velení Ruské federace:

Jevgenij Prigožin se za poslední rok války proměnil z “Putinova zachmuřeného kuchaře” v nezávislou politickou osobnost.

Válka se pro majitele společnosti Concord Corporation stala neuvěřitelným odrazovým můstkem: stal se hlavním zdrojem zpráv a dokonce i celých pořadů. Všichni si pamatujeme živé emotivní projevy, potyčky a někdy i skutečná obvinění vůči nejvyššímu vojenskému velení země. Nedávno dokonce Prigožin udělal něco jako předvolební turné.

Myslím, že přestože stojíme na opačných stranách barikád a máme jiný pohled na budoucnost Ruské federace, mohu ho zcela bez sarkasmu a ironie označit za patriota Ruska.

Napětí v nejvyšších patrech moci v Ruské federaci rostlo, sankce a neúspěchy na frontě umocnily procesy “hnití a rozkladu”. A tak tu teď máme: ctižádostivého, naštvaného, ​​mezi lidmi i ve vojenském prostředí oblíbeného ​​vlastence, který má vlastní soukromou armádu – a obyvatelstvo demoralizované vleklou krvavou válkou a nevýraznou politickou mocí.

Připravujeme se!


Protiválečná nemocenská

Prigožin zřejmě zahájil otevřený výpad proti ministerstvu obrany. Zda chystá státní převrat a uchopení moci není jasné, nevíme, jak se bude situace dále vyvíjet. Může se ukázat, že to je jen bublina, může to však být i začátek občanské války; může to znamenat jak oslabení, tak posílení režimu.

Ať se stane cokoli, zůstaňte silní. Zůstaňte v kontaktu s kolegy, přáteli a blízkými. Spojte se a organizujte, ale také na sebe dávejte pozor. I ty nejtemnější časy jednou skončí. I uprostřed naprosté temnoty s ní můžete – a měli byste – dál bojovat.


Uralská republika

Nyní, na pozadí rychle se vyvíjejících událostí souvisejících s Wagner PMC, je nezávislost Uralu bezpečnostní otázkou. Pokud chcete žít v zemi zmítané občanskou válkou způsobenou konfliktem dvou psychopatů, zůstaňte součástí Ruska. Vzhledem k tomu, že ani jedna strana této konfrontace nepřinese nic jiného než znechucení, existuje varianta, která vám umožní obejít takové nepříjemné dilema. Bude nám naprosto jedno, jací Moskvané si to mezi sebou vyřídí, budeme-li občany nezávislého Uralu, kam kremelské úřady nemají přístup.


Právo síly

Apelujeme na všechny naše dárce a příznivce naší věci, kteří ještě nejsou připraveni k aktivní akci a úderům proti silám kremelského režimu a jeho nohsledům, ale chtějí naší společné věci pomoci.

Začíná nová fáze boje. Klanové formace v rámci Ruské federace se mezi sebou začínají rvát, takže v tuto chvíli musíme co nejvíce napřít všechny síly k boji. Nemůžete-li bojovat přímo – předávejte nám informace o Putinových strukturách a jejich účasti v kriminální válce, upotřebíme je s maximálním dopadem. Už jsme v praxi dokázali, kdo jsme, a že jsme připraveni jít v tomto boji až do konce.

Jakékoliv informace jsou vítány. Kreml padne v roce 2023!


Zastav vagóny

Přirozeně, což se dalo čekat – jakmile pečeně zavoněla, začali se rvát o moc a vyhlásili občanskou válku 🤦

Problém je, že skutečně mají zbraně i lidské zdroje.

Pokud se úřady okamžitě nepřeorientují na vnitřní problémy, ale budou pokračovat ve válce, čeká celou zemi extrémně smutný osud.

Teď nebo nikdy! Připojte se k protiválečnému odboji. Vykolejujte vlaky. Zapalujte rozvodné skříně. Anonymně nahlašujte podezřelé předměty na kolejích. Všechno se teď bude hodit.

Zastavme válku!
Zachraňme Rusko!


Úvodní obrázek s titulkem “Červené linie – souboj žáby a zmije” je z dílny Mediapartyzánů.


Stránka OSM STATEČNÝCH se snaží informovat o Rusech bojujících proti Kremlu. Dění v příhraničních oblastech, na Ukrajině i uvnitř Ruska nabírá na obrátkách; aby s ním naše stránka udržela krok, potřebuje Vaši podporu.

PODPOŘTE NAŠI STRÁNKU!

About Anna Valentová 201 Článků
Narozena 1968. Pražák v jizerskohorském exilu. Vlastně pořád překládám. Jako tlumočník mezi zúčastněnými stranami a rozplétač zapleteného kdysi v terapii... Taky když se dá přeložit něco krásného nebo důležitého - aby o tom vědělo víc lidí. No - a teď je válka. A najednou je to všechno třeba. Snad to aspoň kouskem přispěje...